Silesion.PL

serwis informacyjny

Ogłoszono przetarg na budowę chorzowskiej Nowej Fali w Parku Śląskim

Basen chorzowskiej Nowej Fali w Parku Slaskim

Basen chorzowskiej Nowej Fali w Parku Slaskim

Jedna z największych inwestycji w historii Parku Śląskiego wkroczyła w kolejny etap. Zarząd Zielonych Płuc Śląska ogłosił właśnie przetarg na budowę Nowej Fali. Legendarne kąpielisko, na które przyjeżdżały rodziny z całej aglomeracji, zyska drugie życie! Zadanie zostanie realizowane w ramach unijnego programu Jessica.

Nowa Fala będzie wypełniona mnóstwem atrakcjami. Już jakiś czas temu zaprezentowano koncepcję tego miejsca. Dla najmłodszych dzieciaków przygotowano dwa wodne place zabaw. Nie zabraknie tryskających gejzerów, armatek, fontann i zamku na wodzie z niewielkimi zjeżdżalniami. Nieco starsi swoją energię wyładują na tzw. mokrej bańce. Nadmuchiwana poduszka wznosząca się na kilka metrów zakończona fontanną stanie się wyjątkową i oryginalną atrakcją.

Spragnieni zabawy na zjeżdżalniach będą mieli pole do popisu. Kompleks zawierać będzie aż pięć ślizgawek – otwartych i zamkniętych, z czego najdłuższa będzie miała 100 metrów!

Obiekt zaspokoi również miłośników pływania. Dla nich przygotowane zostaną trzy tory – po 25 metrów długości każdy. Zachowana zostanie też kultowa wieża do skoków (z dwoma poziomami – 3 i 5 metrów).

Miejscami zabawy i rekreacji będą bez wątpienia: basen z falą, dzika rzeka, wodny gejzer, wodny taras oraz niecka z biczami wodnymi. Lustro wody w zmodernizowanym kompleksie wyniesie łącznie, zawrotne 3500 metrów kwadratowych. Osoby spragnione słońca odpoczną na plaży z leżakami. Obiekt zyska też mały amfiteatr, gdzie zrelaksujemy się, obcując z kulturą.

Kto zgłodnieje, apetyt zaspokoi w strefie gastronomicznej. Obiekt zyska m.in. nowe kasy, przebieralnie, małą architekturę oraz zadaszenie, które osłoni gości przed palącym słońcem w oczekiwaniu na wejście na teren obiektu. Ten pomieścić ma ponad 2 tys. gości!

Ogłoszenie przetargu poprzedzone było bardzo intensywnymi pracami administracyjnymi. Na podstawie koncepcji opracowano projekt budowlany. W wakacje minionego roku zmienił się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu zarząd Parku Śląskiego uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę. Zgodnie z ogłoszonym przetargiem wykonawca na realizację zadania będzie miał 420 dni od momentu podpisania umowy.

Informacja prasowa

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024