32. kolejka Polskiej Hokej Ligi: Pasy lepsze od wicelidera

32. kolejka Polskiej Hokej Ligi Pasy lepsze od wicelidera

Comarch Cracovia świetnie rozpoczęła 2022 rok. We wtorek, 4 stycznia Pasy pewnie pokonały na wyjeździe GKS Katowice 5:2. Swoje mecze wygrały również JKH GKS i Unia.

W hitowym meczu, który odbył się w Satelicie, górą Comarch Cracovia, która pod koniec grudnia na lodowisku w Bytomiu w dobrym stylu zdobyła Puchar Polski. Goście znakomicie spisali się zwłaszcza w pierwszej tercji, kiedy to między 6 a 12 minutą zdobyli trzy bramki i prowadzili 3:0. Katowiczanie nie poddali się i dzięki znakomitemu duetowi Grzegorz Pasiut – Patryk Wronka (obaj zdobyli po bramce) doprowadzili do rezultatu 3:2. Podopieczni Rudolfa Rohacka na więcej jednak nie pozwolili i mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla hokeistów z grodu Kraka. Świetnie prezentował się także bramkarz Cracovii Denis Perevozchikov, który obronił aż 36 strzałów.

Mistrzowie Polski pokazali, że są w dobrej formie i poradzili sobie na Jastorze z KH Energa Toruń. Decydująca była pierwsza tercja, w której bramki zdobyli Dominik Paś i Arturs Sevcenko. Reprezentant Polski miał także udział przy bramce na 3:1. Paś zaliczył asystę przy bramce Arkadiusza Kostka. W tym sezonie JKH grał ze Stalowymi Piernikami już czterokrotnie i tylko raz przegrał.

W ostatnim wtorkowym meczu Re-Plast Unia Oświęcim wygrała w efektownym stylu dziewiąty mecz z rzędu w PHL! Biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec aż 7:3 i umocnili się na pozycji lidera.