Silesion.PL

serwis informacyjny

Nowy herb “Zielonych” – nowoczesny symbol Warty Poznań na 111. urodziny klubu

Nowy herb Warty Poznań

Warta Poznań, najstarszy klub piłkarski w stolicy Wielkopolski, obchodzi swoje 111. urodziny premierą nowego herbu, który odnosi się do tradycji i historycznego znaku klubu, ale jednocześnie wprowadza dynamiczny i nowoczesny element do identyfikacji klubowej.

Decyzja o stworzeniu i wprowadzeniu nowego herbu oraz nowej identyfikacji klubu Warta Poznań została ogłoszona w opublikowanym “Planie rozwoju 2020-2023” blisko trzy lata temu. Celem tego kroku jest odświeżenie wizerunku klubu oraz nadanie spójnego wizerunku jako organizacji.

“Herb to niezwykle istotny element kreujący tożsamość. Zależało nam na tym, by zrealizować to zadanie odpowiedzialnie, zgodnie ze sztuką, aby uniknąć problemów wynikających z braków prawnych i wewnętrznych regulacji. Myślę, że w pełni udało nam się to osiągnąć” – wyjaśnia Jarosław Żubka, Pełnomocnik Zarządu ds. ESG i wizerunku.

Nowy herb Warty Poznań jest dynamicznym i nowoczesnym symbolem klubu. Zespół odpowiedzialny za stworzenie nowego herbu składał się z doświadczonych grafików, projektantów i konsultantów ds. marki. Przeprowadzili oni szczegółową analizę historii i wartości klubu, aby stworzyć symbol, który będzie odpowiednio pasować do tożsamości Warty Poznań.

Za stworzenie nowego herbu “Zielonych” odpowiada poznańska agencja 360° Mood Agency. Przy tworzeniu nowego herbu i identyfikacji klubu agencja sięgnęła nie tylko do historii klubu, ale również uwzględniła jego niezwykłą różnorodność. Efektem tego procesu jest nie tylko nowy herb, ale także księga znaku oraz brandbook.

“Pierwsza wersja herbu dość wiernie odzwierciedlała charakterystyczne szeryfy litery ‘W’, ale z czasem została wypracowana bardziej syntetyczna wersja znaku. Odpowiednie dopasowanie proporcji w konstrukcji i harmonijne zestawienie kompozycji elementów herbu pozwoliły nam osiągnąć jego optymalną czytelność na wszystkich nośnikach graficznych, na których herb będzie wykorzystywany” – wyjaśnia Tomasz Szlufik, CEO/Creative Mood Agency.

Klub otrzymuje nie tylko nowy herb, ale również zdefiniowaną podstawową barwę. W trakcie budowania identyfikacji klubowej ustalono również nowy, energetyczny, jasnozielony kolor, który podkreśla dodatkowe, równie istotne działania Warty Poznań.

“Pamiętamy o naszej pięknej, 111-letniej historii Warty Poznań, ale jednocześnie od dłuższego czasu budujemy nowy wizerunek klubu piłkarskiego, który wykracza poza boisko. Nowy herb stanowi połączenie tradycji i nowoczesnego podejścia do funkcjonowania klubu. Wierzymy, że przyczyni się to jeszcze bardziej do wzmocnienia tożsamości ‘Zielonej Rodziny'” – mówi Piotr Leśniowski, Rzecznik Prasowy Warty Poznań.

Więcej informacji na temat procesu projektowania herbu Warty Poznań można znaleźć w krótkim filmie dokumentującym tworzenie nowego znaku i identyfikacji klubu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author