Silesion.PL

serwis informacyjny

Niemcy: blokowanie płatności z nielegalnych gier hazardowych

Dolna Saksonia (Niemcy) wydała międzynarodowym dostawcą usług płatniczych nakaz blokowania płatności na rzecz nielegalnych firm z branży gier hazardowych na rynku niemieckim.

Minister spraw wewnętrznych i sportu Boris Pistorius powiedział, że jego celem jest „przesłanie wiadomości”.

  • „Obecnie nacisk kładziony jest na tych dostawców płatności, aby zreorganizowali procesy biznesowe związane z nielegalnym hazardem, jeśli jeszcze tego nie zrobili” – powiedział.

„Kasyno online nie jest banalną sprawą. [Jest] zakazane przez traktat państwowy w sprawie hazardu i [oferowanie takich produktów jest przestępstwem karnym ”, kontynuował. „W międzyczasie pozostaje to jednak rynek wart miliard euro”.

Oczekuje się, że wydane zostaną kolejne nakazy zakazujące, ponieważ ministerstwo chce wyeliminować nielegalną działalność, która w 2017 r. – najnowsze dostępne dane – stanowiła około 22% krajowego rynku gier hazardowych o wartości 14,2 mld EUR.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author