Silesion.PL

serwis informacyjny

NetEnt przejmuje konkurencyjny Red Tiger Gaming za 223 miliony funtów

NetEnt nabył konkurencyjnego dostawcę automatów do gier Red Tiger Gaming w ramach umowy o wartości do 223 mln funtów, ogłosiła dziś spółka giełdowa w Sztokholmie. W ramach umowy NetEnt zapłaci początkową kwotę 197 milionów funtów za 100% akcji Red Tiger, a także dodatkowe 23 miliony funtów płatne w 2022 r.

Mówiąc o przejęciu, prezes NetEnt Tehrese Hillman wyraziła nadzieję, że Red Tiger idealnie wpasuje się w kulturę firmy NetEnt. Ponadto firma zapewni NetEntowi dodatkowy zasięg w świecie iGaming, zwiększy wartość dodaną operatorów i graczy.

Red Tiger pojawił się dość późno w krajobrazie iGaming, otwierając drzwi w 2014 r. Ze swoim oryginalnym zespołem odpowiedzialnym za projekt gier, Cayetano Gaming. Od tego czasu firma szybko stała się jednym z wiodących dostawców, dostarczając wysokiej jakości produkty do gier i codzienne jackpoty dla graczy i marek kasyn.

Dziś Red Tiger działa w trzech krajach, w szczególności na Malcie , Wyspie Man i Bułgarii, zatrudniając ponad 170 pracowników. Do tej pory NetEnt jest jednym z największych dostawców gier iGaming z wieloma markowymi automatami do gier, takimi jak automat do gier Jumanji ™, Emoji Planet ™, Planet of the Apes ™, Universal Monsters ™ The Phantom’s Curse, Guns n ‘ Roses ™, Dracula ™, The Invisible Man ™, Motörhead Video Slot ™ i inne.

Bardzo miło mi powitać Red Tiger w Grupa NetEnt. Przejęcie łączy dwie wiodące i najbardziej innowacyjne firmy z branży gier online. Cieszymy się na współpracę z fantastycznym zespołem Red Tiger w celu zwiększenia naszego łącznego globalnego zasięgu i zaoferowania dalszej wartości operatorom i graczom. Transakcja zapewni znaczącą synergię przychodów na naszych rynkach na całym świecie ”, mówiTherese Hillman, CEO Grupy NetEnt.

Gavin Hamilton, Dyrektor generalny Red Tiger, komentuje:
„To ekscytujący nowy etap historii Red Tiger i cieszymy się, że możemy zostać częścią grupy NetEnt. Dostęp do niezrównanej sieci dystrybucji i zasięgu geograficznego NetEnt otworzy nowe możliwości dla Red Tiger i jeszcze bardziej przyspieszyć nasz rozwój. W Red Tiger będziemy jak zawsze koncentrować się na wprowadzaniu dalszych innowacji i nie możemy się doczekać współpracy z NetEnt nad wykorzystaniem połączonych możliwości w celu tworzenia nowych produktów, które będą zachwycać naszych klientów ”.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024