Silesion.PL

serwis informacyjny

Memoriał Ryśka Pilcha – zawody wspinaczkowe osób niepełnosprawnych w Arenie Gliwice

PIERWSZE OGOLNOPOLSKIE ZAWODY WSPINACZKOWE DLA OSOB Z NIEPELNA SPRAWNOSCI

PIERWSZE OGOLNOPOLSKIE ZAWODY WSPINACZKOWE DLA OSOB Z NIEPELNA SPRAWNOSCI

Już 17 listopada 2022 roku spotkamy się w Chwyciarni, podczas Memoriału Ryśka Plicha, czyli pierwszych Ogólnopolskich Zawodach Wspinaczkowych Osób z Niepełną Sprawnością. Tegorocznym organizatorem zawodów jest Fundacja Różyczka we współpracy z ścianą wspinaczkową Chwyciarnia Arena Gliwice.

RÓŻYCZKA I CHWYCIARNIA DLA RYSIA

Chwyciarnia Arena Gliwice to największa ściana wspinaczkowa na Śląsku i jedna z większych w Polsce. To miejsce do profesjonalnego treningu dla zawodowców i amatorów wspinaczki. Do dyspozycji uczestników jest prawie 1000 m2 powierzchni wspinaczkowej, na której każdy znajdzie drogę o trudności dostosowanej do jego poziomu. Obiekt spełnia warunki do rozgrywania zawodów na poziomie Pucharu i Mistrzostw Polski, a także zawodów rangi międzynarodowej. W ciągu 4 lat odbyło się w nim około 20 różnych imprez wspinaczkowych.

Fundacja Różyczka powstawała w 2011 roku, a jej członkowie na co dzień zajmują się aktywizacją osób z niepełnosprawnościami oraz wspieraniem ich w życiowych wyzwaniach, prowadzą Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” oraz zbierają środki finansowe potrzebne na leczenie chorych. Ryszard Pilch, którego pamięć uczcimy, podczas zawodów w Chwyciarni, był wieloletnim podopiecznym i przyjacielem fundacji oraz autorem znanych, klasycznych dróg zarówno w skałach jak i Tatrach. Plich był osobą niepełnosprawną, chorował na stwardnienie rozsiane, odszedł z tego świata 20 listopada 2020 roku.

CHWYCIĆ MARZENIA

Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością Memoriał Ryśka Pilcha mają za cel integrację osób z niepełnosprawnościami z całej Polski, ale też pasjonatów, ludzi gór i wszystkich tych, dla których wspinaczka jest bliska sercu. W czasie wydarzenia planowana jest również wystawa fotografii Ryśka Pilcha. W zawodach wystartuje około 130 zawodników z niepełnosprawnościami i co najmniej taka sama ilość osób towarzyszących i kibiców – wstęp na wydarzenie jest darmowy, gorąco zapraszamy do kibicowania uczestnikom.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024