Silesion.PL

serwis informacyjny

Trwa rozbudowa szkoły podstawowej w Katowicach – Podlesiu

Trwaja prace przy rozbudowie Szkoly Podstawowej nr 21 z Oddzialami Integracyjnymi w Katowicach Podlesiu Fot. KAW

Trwaja prace przy rozbudowie Szkoly Podstawowej nr 21 z Oddzialami Integracyjnymi w Katowicach Podlesiu Fot. KAW

Trwają prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach-Podlesiu. Dobiega końca wylewanie fundamentów pod nowy obiekt, rozpoczęto budowę ścian parteru w technologii żelbetowej. Projekt o wartości około 23 mln zł pozwoli uczniom korzystać z nowych sal lekcyjnych, hali sportowej oraz różnorodnej infrastruktury zewnętrznej. Jednocześnie trwa postępowanie przetargowe w trybie zaprojektuj i wybuduj na stworzenie dodatkowego boiska, które będzie zlokalizowane naprzeciwko szkoły, przy ulicy Mieczyków.

– W dzieci i młodzież trzeba inwestować – z jednej strony zapewniając im wysoki poziom nauczania, z drugiej odpowiednią infrastrukturę do rozwijania pasji. Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 w Podlesiu to połącznie obu wspomnianych celów, bo inwestycja zakłada budowę nowych sal lekcyjnych, jak i hali sportowej. Zyskają także katowiczanie, którzy będą mogli aktywnie spędzać czas korzystając z infrastruktury sportowej hali oraz z zewnętrznego boiska czy siłowni – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W 8 miesięcy powstanie boisko zewnętrzne

Równolegle do  rozbudowy szkoły prowadzone jest postępowanie przetargowe dotyczące boiska zewnętrznego, które ma powstać naprzeciwko szkoły, na działce przy ul.  Mieczyków. Będzie to obiekt wielofunkcyjny, dostosowany do gry w piłkę ręczną, nożną i koszykówkę. Obiekt ma być otoczony piłkochwytami, a wokół niego znajdą się elementy małej architektury, jak ławki, stojaki na rowery czy kosze na śmieci. Pomiędzy boiskiem a terenem Szkoły Podstawowej nr 21, by zadbać o bezpieczeństwo przemieszczających się uczniów, powstanie przejście dla pieszych oraz chodnik po zachodniej stronie ulicy Mieczyków. Dodatkowo teren zostanie oświetlony.

Zadanie ma zostać zrealizowane w trybie zaprojektuj i wybuduj. Realizacja inwestycji potrwa 8 miesięcy od podpisania umowy. Obecnie trwa postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy tej realizacji.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024