Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowicka Szkoła Podstawowa nr 36 w Koszutce będzie miała nowe boisko

Prace powinny zakonczyc sie w IV kwartale 2023 r. fot. Dariusz Czapla

Prace powinny zakonczyc sie w IV kwartale 2023 r. fot. Dariusz Czapla

Rozpoczęła się przebudowa wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 36 w Koszutce. To kolejna inwestycja w Katowicach w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców. Wartość realizowanych robót to prawie 2 mln zł.

– W Katowicach mocno stawiamy na rozwój infrastruktury sportowej dla mieszkańców. We wrześniu uruchomiliśmy Basen Zadole, a w ubiegłym miesiącu kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Katowiczanie, chętnie korzystają również z licznych obiektów przyszkolnych, które eksploatowane są praktycznie przez cały rok. Dlatego taką infrastrukturę również modernizujemy i rozbudowujemy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W ostatnich latach wyremontowaliśmy obiekty, w tym część basenową, przy Zespole Szkół i Placówek nr 1 na os. Paderewskiego czy wybudowaliśmy za 9,5 mln zł nową halę sportową przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Maczka. Rozpoczęła się również warta ponad 23 mln zł przebudowa Szkoły Podstawowej nr 21 w Podlesiu, która obejmuje budowę hali sportowej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy tej placówce – dodaje prezydent.

W ramach inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 36 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przy ul. Iłłakowiczówny 13 przebudowane zostanie boisko wielofunkcyjne, wymieniona instalacja deszczowa i odwodnienie liniowe. Znajdująca się przy boisku skarpa zostanie umocniona i przebudowana, podobnie jak prowadzące na boisko schody. Na samej płycie boiska przewiduje się wydzielenie: pełnowymiarowych placów do gry w koszykówkę i siatkówkę/tenisa ziemnego z wykorzystaniem słupków umożliwiających zmianę wysokości siatki, dwóch boisk do piłki ręcznej z możliwością korzystania jako jedno boisko do piłki nożnej, trzytorowej bieżni o długości 60 m oraz nabiegu do skoków w dal. Boiska zostaną wyposażone w elementy takie jak bramki, kosze itp. oraz wymienione zostaną piłkochwyty. 

– Boisko przy SP 36 zostało oddane do użytku w 1998 r. i od tego czasu korzystały z niego zapewne tysiące katowiczan – przypomina Beata Lenart, zastępca dyrektora Centrum Usług Wspólnych w Katowicach. To właśnie CUW odpowiada za inwestycję z ramienia miasta. – Stąd decyzja, by dokonać jego całkowitej przebudowy, tak by mieszkańcy mogli korzystać z bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury przez kolejne lata – dodaje dyrektor. 

Za realizację zadania odpowiada firma PHU „Gawlik” Paweł Gawlik ze Skidzinia. To oferta tej firmy  okazała się najkorzystniejsza, w ogłoszonym w czerwcu br. przetargu na realizację inwestycji.  Wartość podpisanej we wrześniu umowy wynosi prawie 2 mln zł. Termin zakończenia prac to IV kwartał przyszłego roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024