Silesion.PL

serwis informacyjny

Maurizio Sarri został zwolniony z Juventusu

Włoski dziennikarz piłkarski Fabrizio Romano napisał na Twitterze w sobotę po południu: „Juventus zwolnił Maurizio Sarri. Wkrótce oficjalne oświadczenie.”.

Juventus potwierdził na Twitterze informację o zwolnieniu szkoleniowca:

Sarri poprowadził Juventus do dziewiątego z rzędu tytułu w Serie A, chociaż ich forma podczas restartu ligi (spowodowanej lockdownem) była powodem do niepokoju, podczas którego wygrali tylko dwa z pozostałych ośmiu spotkań.

To dało im wynik 83 punktów, najniższy od sezonu 2011/12, wyprzedzając Lazio tylko jeden punkt za nimi.

Puchar był również rozczarowany, ponieważ Juve przegrało finał Coppa Italia w rzutach karnych z Napoli, a także Suppercoppa Italia przegranym 3: 1 z Lazio. Wczoraj Juventus odpadł z Ligi Mistrzów z Lyonem, wygrywając rewanżowy mecz 2: 1 w Turynie, ale przegrywając z zasadą bramki na wyjeździe. Czekamy na oficjalne potwierdzenie lub dementi ze strony klubu.

Według włoskiego Tuttosport: “Na ruch władz klubu czekają już Andrea Pirlo, Simone Inzaghi, Diego Simeone czy Zinedine Zidane”

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024