17 stycznia 2022

Silesion.PL

serwis informacyjny

Marcin Węglewski odchodzi z GKS Bełchatów

Marcin Węglewski nie będzie w nowym sezonie prowadził pierwszej drużyny GKS Bełchatów. Górniczy klub nie przedłuży z 43-letnim szkoleniowcem wygasającego z końcem czerwca kontraktu.

Trener Marcin Węglewski prowadził “Brunatnych” od 1 czerwca 2020 roku, kiedy przejął zespół po rezygnującym z dalszej pracy przy Sportowej Arturze Derbinie. W sezonie 2019/20 pod jego wodzą zespół zdołał się utrzymać w niezapomnianych okolicznościach. Do sezonu 2020/21 drużyna przystąpiła niemal z marszu tworząc się niemal na nowo. Po trudnych dziesięciu miesiącach, podczas których kibice GKS rzadko mogli cieszyć się ze zwycięstw, zespół zajął z 23 punktami (dwa karnie odjęte) ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i opuści szeregi zaplecza PKO Ekstraklasy.

W 46 ligowych meczach pod wodzą Marcina Węglewskiego bełchatowska drużyna zdobyła 40 punktów a na ten dorobek złożyło się 10 zwycięstw i 10 remisów. Giekaesiacy ponieśli przy tym aż 26 porażek z bilansem bramkowym 36-68.

Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy przed zaplanowanym na 28 czerwca inauguracyjnym treningiem nowej drużyny GKS Bełchatów.