Silesion.PL

serwis informacyjny

Libero Katowice wraz z Volvo Euro-Kas zaprasza na wyjątkowy Dzień Dziecka!

Warsztaty artystyczne ze znanym graficiarzem poprowadzone wspólnie z Volvo Euro-Kas oraz profilaktyczna akcja zdrowotna studentów medycyny IFMSA-Poland – Libero Katowice zaprasza na wyjątkowy Dzień Dziecka

Malujemy, edukujemy, dbamy o zdrowie, ale przede wszystkim dobrze się bawimy! W Dzień Dziecka w Libero Katowice każdy, bez wyjątku, może poczuć się jak dziecko. W tym roku galeria wraz z salonem Volvo Euro-Kas przygotowała oryginalne warsztaty artystyczne z wybitnym artystą graffiti, znanym jako Szwedzki, który od ponad dwóch dekad ozdabia ulice Śląska. Dodatkowo na odwiedzających będą czekały warsztaty edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy i zdrowego odżywiania, a także jedyne w Polsce zajęcia, podczas których dzieci będą mogły zagrać na instrumencie zbudowanym z warzyw i owoców.

Libero Katowice w tym roku z okazji Dnia Dziecka przygotowało moc atrakcji dla wszystkich dzieci – i tych małych, i tych dużych. Na Placu do Radości przed Libero w sobotę 1 czerwca, od godziny 13:00 do 17:00 będzie można wziąć udział w specjalnych warsztatach artystyczno-graficznych organizowanych wspólnie z marką Volvo. Pod czujnym okiem studentów z Akademii Śląskiej dzieci będą mogły poczuć się jak prawdziwi artyści, wykazać się kreatywnością i stworzyć swoje własne malowidła na specjalnie przygotowanych do tego stanowiskach. Warsztaty odbędą się w trzech turach: pierwsza od 13.30 do 14.30, druga od 14.30 do 15.30 oraz trzecia od 15.30 do 16.30. W międzyczasie wybitny artysta graffiti, znany wszystkim jako Szwedzki, który od dawna wprowadza magię kolorów w ulice Katowic, będzie na żywo tworzył specjalny mural. Uzupełnieniem wydarzeń na Placu do Radości będzie możliwość podziwiania nowoczesnych samochodów elektrycznych marki Volvo oklejonych pracami Szwedzkiego, których hasła nawiązują do ekologii oraz do już istniejących murali – m.in. do znanego w Aglomeracji Śląskiej dzieła, które znajduje się w katowickiej dzielnicy Koszutka, przedstawiającego Szwedzkiego otoczonego kablami, podłączonego do istniejącej w tamtym miejscu skrzynki elektrycznej. Volvo Euro-Kas z początkiem maja rozpoczęło współpracę ze Szwedzkim. W efekcie artysta stworzył projekty oklejenia samochodów nawiązujące do ekologii i wartości Volvo.

W tym roku z okazji Dnia Dziecka Libero wspólnie z Volvo Euro-Kas przygotowało coś wyjątkowego – warsztaty artystyczno-graficzne pod okiem znanego graficiarza Szwedzkiego, które będą doskonałą okazją dla wszystkich do rozwinięcia swoich talentów oraz do wspólnej, rodzinnej zabawy. W połączeniu z atrakcjami, które oferuje nasz Plac do Radości, będzie to wyjątkowy dzień nie tylko dla miłośników sztuki ulicznej i motoryzacji. Jako galeria chcemy tym samym podkreślić, że potrafimy się dobrze bawić i edukować, dostarczając wszystkim mieszkańcom niezapomnianych wrażeń – mówi Aleksander Poltier, senior marketing manager Libero Katowice.

Nauka przez zabawę

Dodatkową atrakcją dla dzieci będą jedyne w Polsce warsztaty „Sound Lab”, podczas których każdy będzie mógł zagrać na instrumencie zbudowanym z owoców i warzyw. Dzieci zobaczą także, jak można w kreatywny sposób wykorzystać komputer. Prowadzący – Michał Świeboda i Barbara Matusiak zaprezentują uczestnikom sprzęt studyjny – mikrofony, syntezatory czy automaty perkusyjne. Opowiedzą także, na czym polega produkcja muzyczna i jak zacząć swoją przygodę z muzyką. Najważniejszym jednak elementem zajęć będzie wspólna produkcja muzyczna – przy pomocy mikrofonu dynamicznego nagrane zostaną wybrane przez uczestników wyrazy/dźwięki, które posłużą jako sample. Dzieci otrzymają zestaw złożony z playtron’u, tabletu, głośnika bluetooth oraz warzyw i owoców, które będą wykorzystane do tworzenia oryginalnej muzyki. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 13 i potrwają do godziny 17.

W Libero dbamy o zdrowie

W środku galerii natomiast, na poziomie 0, przy sklepach Eobuwie i New Yorker w godzinach od 11 do 15 dostępne będzie specjalne stoisko, na którym każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i dokonać pomiaru glikemii, ciśnienia i saturacji. Będzie można wziąć udział także w instruktażu samobadania piersi. Dodatkowo przeprowadzone zostaną warsztaty edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy, profilaktyki przeciwnowotworowej, zdrowia psychicznego czy zdrowego odżywiania. 

Najmłodsi będą mieli okazję wcielić się w rolę lekarzy i zadbać o zdrowie… swoich ukochanych pluszaków! To doskonała okazja, aby dzieci poznały zawód lekarza od kuchni. Akcję profilaktyczną pod nazwą „Zdrowie pod kontrolą” przeprowadzi Program Stały ds. Zdrowia Publicznego działający w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Wstęp na warsztaty artystyczne i edukacyjne jest bezpłatny.

Na nieco starszych, oprócz atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka, czeka również najdłuższa w Polsce wśród centrów handlowych zjeżdżalnia, która ma ponad 27 m długości i 11,4 m wysokości. Jej wlot znajduje się w środku obiektu na poziomie drugim, tuż obok strefy restauracyjnej, a wylot na poziomie zero. Do pokonania jest osiem zakrętów, co zajmuje średnio 10 sekund.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024