Silesion.PL

serwis informacyjny

Dzień Dziecka w CH Libero dla fanów sztuki, muzyki i motoryzacji

Szwedzki i Szwedzki po raz kolejny łączą siły. Tym razem po to, aby stworzyć niepowtarzalny Dzień Dziecka na placu radości pod katowicką Galerią Libero. W sobotę, 1 czerwca, na najmłodszych będą czekały warsztaty street art’u, które osobiście będzie nadzorował wybitny uliczny artysta – Szwedzki. Dzieci będą mogły zaprezentować swoje umiejętności artystyczne na specjalnie przygotowanych ścianach, które następnie zostaną wyeksponowane na terenach centrum handlowego. Wyjątkowe tło dla wydarzenia stanowiła będzie wystawa samochodów Volvo EX30 z unikatowymi pracami artysty, a oprawą muzyczną tego dnia zajmą się przedstawiciele Fundacji Soundscape – pomysłodawcy i opiekunowie najnowocześniejszego w Europie Laboratorium Nowych Mediów Tauron Lab, które działa na ASP w Katowicach.

Postać Szwedzika, ludzika w żółtej koszulce i niebieskich spodniach, z trafnym komentarzem nawiązującym do miejsca, w którym się znajduje, znana jest większości mieszkańców woj. śląskiego. Za sprawą samochodów Volvo, jego prace możemy zobaczyć nie tylko na murach i tablicach w przestrzeni miejskiej, ale także na śląskich drogach. Prac wciąż przybywa, ale sam artysta podaje, że jest ich już blisko 150. Do tej imponującej liczby, już 1 czerwca dołączy kolejny Szwedzik, którego Szwedzki wykona na żywo podczas wydarzenia pod Galerią Libero. Okazja jest tym większa, że artysta dbając o swoją anonimowość niezwykle rzadko pojawia się publicznie.

Są połączenia, które pasują do siebie idealnie. Dokładnie tak stało się w przypadku duetu Szwedzki i Volvo. Cieszymy się, że w ramach artystycznej kooperacji tym razem będziemy mogli przygotować coś dla najmłodszych odbiorców i sprawić, że ich święto będzie wyjątkowe. Do wspólnego malowania zapraszamy wszystkich, bo tego jednego dnia w roku odnalezienie w sobie dziecięcej radości jest nadrzędnym celem mówi Katarzyna Romaniec, kierownik działu marketingu Volvo Euro-Kas, organizatorka eventu.

Artystycznego klimatu wydarzenia dopełnią przedstawiciele wywodzącej się ze Śląska fundacji Soundscape oraz Tauron Lab, którzy zadbają o nietuzinkową oprawę muzyczną. Nieoczywiste dźwięki i połączenia tworzone przez artystów zaprezentują zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką, pobudzą ciekawość oraz chęć do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań, także tych niezbędnych podczas pracy nad muralami. Warto przypomnieć, że przedstawiciele fundacji i Tauron Lab mają już doświadczenie w tego typu wydarzeniach. W grudniu 2023 roku w trakcie Barbórki w Muzeum Śląskim połączyli tradycję z nowoczesnością i zaoferowali wyjątkowe bezpłatne warsztaty kreatywne dla najmłodszych, a w lipcu 2023 roku zorganizowali „Sound Lab” dla dzieci z Polski i Ukrainy, gdzie uczestnicy odkrywali potencjał komputera i uczyli się wykorzystywać go w twórczy sposób. Warsztaty Sound Lab miały na celu pobudzenie kreatywności dzieci oraz zachęcenie ich do poszukiwania nieoczywistych form wyrazu.

Naszym celem jest pokazanie, że dźwięk może być nie tylko tłem, ale też aktywnym uczestnikiem procesu twórczego, który będzie inspiracją do odkrywania nowych form artystycznego wyrazu. Jestem przekonany, że uda się to pokazać 1 czerwca w Libero i wspólnie ze Szwedzkim i Volvo stworzymy coś nieoczywistego, co w przyszłości okaże się ponadczasowym dziełemmówi Paweł Pindur, pomysłodawca fundacji Soundscape i Tauron Lab.

Ponadto nad warsztatami artystycznymi czuwać będą pracownicy i studenci Akademii Śląskiej, którzy na co dzień związani są z kierunkami wzornictwo i grafika na katowickiej uczelni.

Udział w wydarzeniu jest otwarty i bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.eurokas.volvocars-partner.pl/szwedzki

HARMONOGRAM WYDARZENIA:

  • 13.30 – 14.30 – I tura warsztatów artystyczno- graficznych
  • 14.30 – 15.30 – II tura warsztatów artystyczno- graficznych
  • 15.30 – 16.30 – II tura warsztatów artystyczno- graficznych
  • 13.00 – 17.00 pokaz street art’u na żywo w wykonaniu Szwedzkiego

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024