Silesion.PL

serwis informacyjny

Legia Warszawa planuje emisję tokenów NFT

Legia Warszawa planuje emisje tokenow NFT

Legia Warszawa planuje emisje tokenow NFT

Legia Warszawa przygotowała niespodziankę dla swoich kibiców i z okazji zwieńczającego sezon meczu o Superpuchar zapowiada wydanie autorskich tokenów NFT. Tokeny będą dedykowane jedenastu zawodnikom stołecznego klubu, którzy mieli kluczowy wpływ na zdobycie szesnastego mistrzowskiego tytułu.

NFT (non-fungible token) to rodzaj cyfrowego tokenu w blockchainie z unikatowym, niepodrabialnym zasobem. Mogą to być aktywa całkowicie cyfrowe lub tokenizowane wersje rzeczywistych zasobów. Tokeny NFT są niewymienialne i mają ograniczoną ilość, co nadaje im wyjątkową wartość kolekcjonerską i inwestycyjną. Nie można ich zhakować, więc działają jako dowód autentyczności i własności w sferze cyfrowej.

Współpraca z Socios.com udowodniła nam, jak dużym zainteresowaniem cieszą się wśród naszych kibiców tego rodzaju projekty. Za nami kolejny listing tokenów $LEG, a lada moment startujemy z pierwszym głosowaniem. Zainspirowało nas to do przygotowania autorskich tokenów niewymienialnych, które zdobywają na całym świecie ogromną popularność. Są one emitowane przez coraz więcej znanych osób, w tym przedstawicieli świata sportu, a Legia Warszawa wyda je jako pierwszy klub w Polsce. Dodatkową wartość kolekcjonerską NFT Legii doda tematyka, na jakiej zostały one oparte, czyli najbardziej wyjątkowe momenty w wykonaniu kluczowych zawodników – mówi Dyrektor Komercyjny Legii Warszawa Paweł Kokosza.

Kolekcja NFT Legii Warszawa to unikalne kolekcjonerskie tokeny stworzone z okazji celebracji tytułu Mistrza Polski w sezonie 2020/2021. Tokeny są dedykowane jedenastu zawodnikom stołecznego klubu, którzy mieli kluczowy wpływ na zdobycie szesnastego mistrzowskiego tytułu. Kreacja tokena jest oparta na kontencie video z najważniejszymi i najbardziej emocjonującymi momentami sezonu – golach, paradach bramkarskich, celebracji zespołu w mistrzowskiej fecie w wyjątkowej oprawie.

Ważne jest dla nas, żeby cały czas angażować w niekonwencjonalne rozwiązania. Wiemy, że zdobycie rekordowego, szesnastego mistrzostwa Polski jest dla naszych kibiców wyjątkowym wydarzeń. Poza tradycyjnymi metodami celebrowania tego sukcesu, chcemy też cały czas przygotowywać coś dodatkowego, wychodząc poza utarte schematy. Nasza współpraca z Socios.com zaangażowała bardzo dużo osób, które wcześniej w ogóle nie interesowały się tematem tokenów, mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. NFT nie tylko ma wartość kolekcjonerską, ale biorąc pod uwagę, że transakcje tokenów różnych na rynkach kryptowalut sięgają milionów dolarów, może być to bardzo interesująca forma inwestycji – dodaje Paweł Kokosza.

Wszystkie szczegóły dotyczące wydania unikalnych NFT Legii Warszawa zostaną podane wkrótce.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author