Silesion.PL

serwis informacyjny

Legia Warszawa Amp Futbol Mistrzem Polski 2020

Ampfutbolowa drużyna Legii Warszawa w imponującym stylu sięgnęła po tytuł Mistrza Polski 2020, wygrywając 14 z 16 meczów. Jest to pierwszy tytuł w historii sekcji Legia Amp Futbol.

Zawodnicy trenera Mateusza Szczepaniaka fantastycznie prezentowali się przez cały sezon. Legioniści odnieśli aż 14 zwycięstw i zapewnili sobie tytuł już na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Amp Futbol Ekstraklasy. Nowi Mistrzowie Polski mają zagwarantowany udział w Lidze Mistrzów 2021. W 2019 roku warszawianie zajęli trzecie miejsce podczas pierwszej edycji tej imprezy rozgrywanej w Tbilisi.

Mistrzostwo to ogromny sukces wszystkich osób zaangażowanych w funkcjonowanie naszego zespołu. Pokazaliśmy wysoką jakość sportową i organizacyjną w wyjątkowo trudnym sezonie. Jako mistrzowie Polski w przyszłym roku weźmiemy udział w Lidze Mistrzów, a nasz sztab przygotowania do występów z najlepszymi klubami Europy rozpocznie już w poniedziałek. Jestem przekonany, że będziemy dobrymi ambasadorami polskiego ampfutbolu i zwiększymy zainteresowanie tą dyscypliną wśród kibiców piłki nożnej – mówi trener Legii Amp Futbol Mateusz Szczepaniak.

Podczas uroczystego zakończenia sezonu stołeczni ampfutboliści odebrali złote medale i pamiątkowy puchar. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza sezonu 2020 otrzymał Jakub Popławski, który zachował czyste konto w 10 z 16 spotkań. – Jesteśmy bardzo dumni z tego, czego dokonaliśmy. Sezon był dla nas bardzo udany. Teraz wciąż cieszymy się z jego przebiegu, ale zaraz przed nami kolejny cel. W Lidze Mistrzów chcemy poprawić wynik sprzed dwóch lat – mówi Jakub Popławski.

Sekcja Legia Amp Futbol została utworzona w 2019 roku. Jest to pierwsza ampfutbolowa drużyna w Polsce, która powstała przy klubie z piłkarskiej ekstraklasy. Jej treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Za organizację sekcji i szkolenie zawodników odpowiada trener Mateusz Szczepaniak.

W 2019 roku przy współpracy Legii Warszawa i adidas powstała również pierwsza w Polsce dziecięca sekcja amp futbolu. To wyjątkowe przedsięwzięcie nie tylko daje dzieciom z hipoplazją lub po amputacjach możliwość spróbowania swoich sił w piłce nożnej, ale przede wszystkim kształtuje ich pewność siebie i pomaga przełamywać bariery poza boiskiem zgodnie z przesłaniem: “Zmieniamy życie poprzez sport”.

Więcej informacji na temat Legia Junior AMP Futbol jest dostępnych na stronie: https://www.ampkidsadidas.legia.com/

– – – – –

Legia Amp Futbol

Mistrzostwo Polski 2020

Bramkarze: Jakub Popławski, Szymon Kiernoz, Piotr Kleśniak, Piotr Karczewski.

Zawodnicy z pola: Adrian Stanecki (kapitan), Bartosz Łastowski, Jakub Kożuch, Bamgbopa Abayomi, Piotr Wykrota, Yuri Susch, Taras Sokol, Artur Stolikowski, Mateusz Żebrowski, Anatoli Medvediuk, Karol Zdzieborski, Maks Moroz, Marcin Kusiński, Mateusz Sadłowski.

Sztab: Mateusz Szczepaniak, Radosław Kokoszka, Bartłomiej Gąsior, Marta Siekierska, Kamil Dudek.

fot. Jacek Prondzynski / Legia Amp Futbol

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024