Silesion.PL

serwis informacyjny

Legenda polskiej piłki Jacek Zieliński jako wolontariusz w czasach epidemii

W akcję #GOTOWIDOPOMOCY może włączyć się każdy. Ponieważ przykład idzie z góry, tak stało się również w tym przypadku. W słuchawce Telefonu Pomocowego można było usłyszeć głos Jacka Zielińskiego.

Co robisz, kiedy zagrałeś dla Legii w 404 meczach, zdobyłeś cztery mistrzostwa, trzy puchary, superpuchar, zagrałeś w elitarnej Lidze Mistrzów i wszyscy kibice zgodnie nazywają cię Legendą? Akurat Jacek Zieliński obsługuje Telefon Pomocowy i w pełnym wymiarze godzin pracuje jako wolontariusz, odbierając telefony od warszawskich seniorów.

https://youtu.be/KbolqBTQbOo

 Dzień dobry, centrum pomocowe Legii Warszawa, w czym mogę służyć?  mówi dyrektor Akademii podnosząc słuchawkę. Uprzejmie prosi o imię, adres zamieszkania i odbiera zgłoszenie na posiłek. Za moment orientuje się, że pani Maria już raz zamawiała u niego obiad, więc nawiązuje z seniorką krótką rozmowę. Kobieta bardzo chwali wolontariuszy, którzy ostatnio ją obsługiwali. Jacek Zieliński dziękuje, a pod naciągniętą na twarz maseczką, maluje się szeroki uśmiech. Powody do radości są, bo nie dość, że do mieszkania na Mokotowie trafią potrzebne produkty, to pani Maria mówi, że poleciła naszą akcję swoim sąsiadkom.

– Naprawdę mi się tu podoba. Skoro nie możemy normalnie pracować, to warto wykorzystać ten czas w jak najbardziej efektywny sposób. Uważam, że jeden dzień tutaj może naprawdę wiele nauczyć i otworzyć oczy na świat. Ci ludzie oprócz tego, że potrzebują dostarczenia posiłku czy zakupów, często potrzebują po prostu porozmawiać. Pani, z którą rozmawiałem przed chwilą wspominała, że gdy tylko odwiedzili ją nasi wolontariusze, momentalnie poprawił się jej humor. Cieszę się, że poświęcając swój czas, mogę jakoś pomóc drugiemu człowiekowi – mówi Jacek Zieliński.

Do akcji #GOTOWIDOPOMOCY potrzebujemy wolontariuszy chętnych do transportu żywności, zakupów, czy środków higienicznych. Czasem godzina dziennie poświęcona innemu człowiekowi, w życiu tego drugiego może zmienić tygodnie i miesiące.  

#GOTOWIDOPOMOCY to pierwsza kompleksowa akcja pomocy w Warszawie, zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie pandemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne. Centrum i zapleczem akcji jest Stadion Legii.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author