Silesion.PL

serwis informacyjny

Legalni bukmacherzy #3 – Betclic

Trzecia część cyklu artykułów na temat legalnych bukmacherów w Polsce. Odcinek #3 – Betclic

Betclic – informacje podstawowe

Betclic to bukmacher zagraniczny, powstały w 2005 roku z siedzibą w St. Julians, na Malcie. Założycielem Betclic jest Nicolas Beraud. Betclic istniał w Polsce do 2017 roku, kiedy to w życie weszły przepisy ustawy antyhazardowej, o bardzo rygorystycznych wymogach, które zmusiły to zniknięcia z rynku wielu zagranicznych, bukmacherskich firm. Swoje działalności w naszym kraju zakończyć musiały również m.in: Bet at home czy Expekt, które są częścią Betclic Everest Group. Betclic z racji braku odpowiedniej licencji został zablokowany na terenie naszego kraju.

Jednak 26 września 2018 roku, dla fanów Betclic pojawiła się nadzieja na grę u tego bukmachera w związku z licencją PS4.6831.11.2017, wydaną przez Ministra Finansów RP. Licencja zezwala Betclic na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych przez internet na okres 6 lat. Tym samym legalność Betclic w Polsce jest już zatwierdzona, mimo że bukmacher nie przyjmuje jeszcze zakładów, a sama strona internetowa istnieje wyłącznie w stylu informacyjnym.

Z polskiej strony internetowej Betclic możemy domniemać, że bukmacher zaopatrzy graczy w aplikację mobilną na systemy Android oraz iOS. Póki co, nie znamy jeszcze dokładnej oferty bukmachera, a jedynie możemy domyślać się kwestii związanej z możliwościami typów zakładów. Nadal jednak nie jest możliwa rejestracja kont w serwisie, mimo jego istnienia w sieci.

BEM Operations Limited z siędzibą na Malcie, Level 3, Tagliaferro Bussines Centre, Gaiety Lane, Sliema, działająca przez przedstawiciela: Gaming in Poland Sp. z o.o., ul. Zwycięska 20A/204, 53-033 Wrocław (KRS:759388)
REGON:   362407439
NIP:  8971812874
KRS:  0000573383
Adres: 53-033 Wrocław, ul. Zwycięska 20A/204
Nr. zezw. Ministra Finansów   PS4.6831.26.2017

Betclic – oferta

Co prawda serwis nie wznowił jeszcze swojej działalności, jednak możemy przypuszczać jakie możliwości zaprezentuje oferta bukmachera. Z pewnością będziemy mieli do wyboru wszystkie najlepsze piłkarskie ligi świata takie jak angielska, niemiecka, hiszpańska czy włoska, na czele oczywiście z rozgrywkami Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Ponadto zapewne pojawi się możliwość zawierania zakładów na mecze Ligi Narodów UEFA.  Miejmy oczywiście nadzieję, że w ofercie kursowej pojawi się również nasza rodzima ekstraklasa, której obstawianie zawsze wiąże się z przyjemnym dreszczem emocji, a które niejednokrotnie przynosi zwroty akcji, mogące powiększyć objętość naszego portfela, związane z niespodziewanymi porażkami faworytów.

Z klasycznych sportów na pewno nie zabraknie tenisa, koszykówki, a razem z nią najlepszej ligi świata czyli NBA. Ponadto w ofercie powinniśmy znaleźć hokej, sporty motorowe oraz mniej znane w naszym kraju jak np. dart, baseball, golf snooker czy wyścigi konne.

Ciekawym rozwiązaniem może być również pojawienie się oferty e-sportowej, czyli obstawianie spotkań z gier komputerowych w obrębie gier takich jak: Counter Strike, League of Legends czy Dota.

Oprócz zakładów na konkrety dzień i godzinę pojawić się mogą tzw. zakłady LIVE, czyli zawierane w trakcie trwania spotkania np. kiedy drużyna A remisuje z drużyną B, na zakładach LIVE możemy obstawić, kto strzeli następną bramkę.

Jeżeli chodzi o ofertę kursową- to akurat ciężko przewidzieć i oszacować, jednak gdy jeszcze Betclic działał w Polsce, oferta kursowa była na prawdę ciekawa, co przyciągało z pewnością sporą ilość graczy. Bowiem to między innymi kursy są czynnikiem przesądzającym o wyborze danego bukmachera, a kursy Betclic były w skali całego rynku na dość dobrej pozycji.

Legalność i bezpieczeństwo Betclic

Już sam fakt, że Betclic postanowił powrócić do Polski oznacza, że firma chce się rozwijać. Pozytywne opinie graczy z całego świata, budują bardzo wysoką markę bukmachera, który na rynku istnieje stosunkowo niedawno, aczkolwiek wypłacalnością i bezpieczeństwem zapewnionym na każdym kroku zawierania zakładu, wyrobił sobie szacunek w oczach graczy.

Legalność serwisu jest potwierdzona przez Ministra Finansów stosowną licencją, która da możliwość firmie funkcjonowanie na rynku przez 6 lat, zapewne z możliwością przedłużenia.

Licencja, którą otrzymał Betclic to również troska o bezpieczeństwo graczy, bowiem zgodnie z ustawą  o grach hazardowych “karze pieniężnej podlega uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia(…)”.

Jak widać, nielegalna gra może pociągnąć do odpowiedzialności nie tylko  firmy bukmacherskie ale również zwykłych graczy.

Betclic uzyskując licencję ochronił siebie oraz graczy, co świadczy o firmie bardzo dobrze, po pierwsze dlatego, że nie zrazili się oni do prawa jakie zostało w zakresie hazardu wprowadzone w Polsce, a po drugie, że wrócili z działalnością do kraju, w którym znaczna ilość osób zajmuje się bukmacherką, w związku z czym na pewno przygotują jeszcze dla nas bardzo ciekawą ofertę.

Wypłacalność Betclic jest niezachwiana przez współpracę z największym brytyjskim bankiem- Barclays, który był sponsorem angielskiej Premier League przez kilkanaście lat.

 

Promocje dla nowych graczy w Betclic

Kolejnym przypuszczeniem, jakie wysnuwa się na bazie doświadczeń związanych z grą u bukmachera to przyciąganie nowych klientów bardzo ciekawymi bonusami. Zakład bez ryzyka wpisał się już chyba na dobre w strategię bukmacherów, którzy co chwila przebijają się ofertami kwotowymi dla pierwszego postawionego zakładu.

Zakład bez ryzyka polega na możliwości postawienia tak zwanego darmowego zakładu, który wykonujemy nie ze swojej puli, lecz z puli bukmachera, który udostępnia nam daną kwotę. W przypadku przegranej nie tracimy własnych pieniędzy, lecz wygrana sprawia, że musimy dokonać wymaganego obrotu tej kwoty aby móc ją wypłacić.

Betclic oferował nowym graczom zakład bez ryzyka w kwocie aż 200 zł.

W tym momencie jednak nie pojawiają się żadne przesłanki na temat czy i w jakiej kwocie miałby się pojawić bonus. I o ile kwota zakładu może nam być nieznana, o tyle temat czy bonus się pojawi, raczej nie powinien nas martwić, gdyż jest to już standardem w zyskiwaniu nowych klientów.

Kody promocyjne Betclic

To kolejna metoda przykuwająca uwagę. Kod promocyjny Betclic może np. zasilić nasze konto niewielką kwotą np. 20 zł, którą możemy przeznaczyć na zakład, którego nie musimy obracać. To oczywiście wyłącznie spekulację i nie ma gwarancji takiego działania, jednak warto o tym wspomnieć, gdyż zdarzają się sytuację w ciągu roku, kiedy to z okazji np. jakiegoś ważnego wydarzenia sportowego, takie kody są przez bukmacherów udostępniane.

Inne ciekawe promocje Betclic, które mają w sobie przyszłość

Kody promocyjne i zakład bez ryzyka Betclic to tylko część atrakcyjnych dodatków, jakie gwarantuje firma. W nowej odsłonie serwisu bukmacherskiego ciekawym rozwiązaniem byłby powrót do gratyfikowania graczy mobilnych, czyli wykorzystujących tablety i smartfony do dokonywania zakładów. Betclic to typowy bukmacher internetowy, w związku z czym skorzystanie z takiej promocji jest wyjątkowo korzystne, ponieważ nie dość, że nie musimy wychodzić z domu, aby zawrzeć zakład, to dodatkowo mamy możliwość zwiększenia swojej wygranej, stawiając na swoją ulubioną drużynę przy pomocy smartfona, którego raczej w dzisiejszych czasach posiada każdy.

Poprzednio, zakłady na smartfonie były nagradzane przez Betclic wygraną o 25% większą niż przy tradycyjnym obstawianiu przez stronę internetową np. na laptopie.

Ponadto, klienci aktywnie pozyskujący kolejnych graczy do grona Betclic mogli liczyć na bonus nawet w wysokości 100 PLN.

Oprócz tego, Betclic, w podobny sposób co bukmacher z naszego rodzimego podwórka- Fortuna- udostępnia promocje kursowe tj. hity dnia. Jeśli Betclic do tego powróci- mamy szansę naprawdę solidnego podbicia wygranej na naszym kuponie, ponieważ nie dość że kursy Betclic są bardzo przyjazne dla graczy to w dodatku mamy okazję ponownego ich zwiększenia przez skorzystanie z promocji kursowej.

Inną, bardzo chwaloną przez graczy była promocja Multi+, w ramach której Betclic zwiększał wygraną naszego kuponu od 5-100% wartości kuponu, jeśli znajdzie się na nim minimum 5 zdarzeń o minimalnym kursie 1.2.

Aplikacja mobilna Betclic

W dzisiejszych czasach gigantycznej mobilności i przenoszenia wszystkiego na ekrany telefonów, to aspekt nad którym nie powinno się zastanawiać, a jasno stwierdzić, że taka forma obstawiania pojawi się na pewno. To obligatoryjny element nie tylko w szeregach bukmacherów, ale w każdym szanującym się biznesie.

W przypadku naszego bukmachera, aplikacja mobilna jest już niejako potwierdzona przez tymczasową stronę internetową, na której widnieje logo Androida oraz iOS z zielonym “ptaszkiem”.

Aplikacja jest co prawda odzwierciedleniem tego, co znajdziemy w przeglądarce, aczkolwiek wyposażona w responsywność(dopasowanie do wymiarów smartfona), z wszelkimi funkcjami, które oferuje komputerowa wersja.

 

Podatek od wygranych Betclic

Są dwa rodzaje podatków w zakładach bukmacherskich. O ile ten standardowy, spotykany wszędzie to 12% od stawki nie jest niczym zaskakującym, o tyle w przypadku wygranej minimum 2280 PLN, doliczony nam będzie podatek od wygranej, wynoszący 10% jej wartości. Oczywiście, kolejny raz należy wspomnieć, że ta wartość może być inna, kiedy już Betclic w pełni wystartuje ze swoją działalnością w Polsce.

Podatek od wygranych obowiązuje jednak u niemal każdego bukmachera, co nie powinno być zaskoczeniem ,ponieważ jest to jeden z elementów zarobku tego typu działalności.

Czasem zdarzają się jednak promocje, w ramach których nie płacimy podatku od wygranej, i mogłoby to być dość ciekawym posunięciem Betclic, jeśli umożliwiliby taką możliwość od czasu do czasu.

 

Kasyna i poker w Betclic?

To niestety póki co nie będzie obraz możliwy do ujrzenia w polskim internecie. O ile zagraniczne serwisy udostępniają e-kasyno i e-pokera, tak w przypadku sytuacji prawnej w naszym kraju jest niemożliwe. Betclic może działać wyłącznie w zakresie, jaki przewiduje ustawa hazardowa, a wszelkiego rodzaju kasyna, ruletki czy blackjack są niestety wyłączone z tej możliwości.

Kiedy wystartuje Betclic

To nadal informacja nieznana. Sam bukmacher milczy póki co w tej kwestii. Jednak nie należy się obawiać. Wywalczenie licencji było zapewne kamieniem milowym w powrocie Betclica na polskie podwórka, więc zapewne start serwisu jest już bliżej, niż dalej.

 

Reasumując

Betclic ma ponowną szansę zaistnienia na polskim rynku, już jako w pełni licencjonowany bukmacher. Istnieje kilka elementów, które należy poprawić, jak na przykład zakłady LIVE lub streaming spotkań, jednak miejmy nadzieję, że Betclic wróci na nasz rynek jeszcze silniejszy, dzięki czemu powrócą tam jego stali bywalcy, a dzięki promocjom i przyjaznemu interfejsowi, Betclic zyska nowych graczy.

 

Pozostałe części naszej serii artykułów na temat legalnych firm bukmacherskich w Polsce

 • Legalni bukmacherzY #1 – EtotO

 • Legalni bukmacherzY #2 – EwinneR

 • Legalni bukmacherzY #3 – BetcliC

 • Legalni bukmacherzY #4 – BetFaN

 • Legalni bukmacherzY #5 – TotoloteK

 • Legalni bukmacherzY #6 – FortunA

 • Legalni bukmacherzY #7 – LV beT

 • Legalni bukmacherzY #8 – StS

 • Legalni bukmacherzY #9 – MrBet

 • Legalni bukmacherzY #10 – MileniuM

 • Legalni bukmacherzY #11 – TOTALbeT

 • Legalni bukmacherzY #12 – PZBuK

 • Legalni bukmacherzY #13 – forBEt

 • Legalni bukmacherzY #14 – SuperBeT

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author