Silesion.PL

serwis informacyjny

Komunikat Ekstraklasy S.A. po testach medycznych

Piłkarze i członkowie sztabów wszystkich klubów Ekstraklasy przeszli badania na obecność́ wirusa SARS-CoV-2. Kluby przekazały wyniki badań do Zespołu Medycznego PZPN. Wszystkie osoby, u których stwierdzono pozytywne wyniki, zostały skierowane na izolację, zgodnie z obowiązującymi procedurami. Zespołom, w których stwierdzono przypadki zakażenia, zaleca się treningi indywidualne. Na testy wymazowe Ekstraklasa S.A. przekazała klubom 1,6 miliona złotych.

– Zdrowie i bezpieczeństwo pozostaje naszym priorytetem, dlatego jesteśmy w stałym kontakcie zarówno z Zespołem Medycznym PZPN, jak i klubami i działamy według przyjętego protokołu. Cieszymy się̨, że w żadnej z drużyn nie stwierdzono nowych, rozwijających się masowo ognisk chorobowych. Dzięki przełożeniu meczów z udziałem Pogoni Szczecin, Wisły Kraków i Warty Poznań uniknęliśmy sytuacji, w której mogło dojść́ do większej liczby zakażeń́. Liczymy, że po przerwie reprezentacyjnej wszystkie nasze zespoły wrócą̨ do dalszej rywalizacji w pełni sił – mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

We wszystkich klubach, w których badania wykazały przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2, przed powrotem do rozgrywek Ekstraklasy zostaną przeprowadzą ponowne badania wymazowe. Zespół Medyczny PZPN zaleca, żeby pozostałe kluby również przeprowadziły ponowne testy wymazowe ze względu na bezpieczeństwo osób biorących udział w rozgrywkach oraz ogólną sytuację epidemiczną w Polsce.

Departament Logistyki Rozgrywek ustalił już daty dwóch zaległych spotkań, które zostały odwołane ze względu na dużą liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Meczu Warty Poznań z Legią Warszawa został wstępnie zaplanowany na 3 listopada i zostanie potwierdzony wspólnie z Canal+. Najbliższa, 7. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy będzie rozegrana w dniach 17-19 października.

źródło:ekstraklasa.org

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023