Silesion.PL

serwis informacyjny

Kolejne zwycięstwo hokejowej reprezentacji. Polacy lepsi od Węgrów

Kolejne zwyciestwo hokejowej reprezentacji. Polacy lepsi od Wegrow

W czwartek, 20 kwietnia na Stadionie Zimowym w Tychach reprezentacja Polski rozegrała mecz kontrolny z Węgrami. Podopieczni Roberta Kalabera wygrali 4:2 z zespołem, który szykuje się do Mistrzostw Świata Elity. Jutro ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata Dywizji IA. O godz. 20:15 w Bytomiu rozpocznie się rewanżowy mecz z Węgrami. Wszystkie bilety na to spotkanie zostały wykupione. Mecz będzie transmitowany w TVP Sport.

W Tychach po pierwszej tercji nasz zespół prowadził 1:0. W 18. minucie Węgrzy stracili krążek i Paweł Zygmunt świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Bence Balizsem, który w minionym sezonie Polskiej Hokej Ligi występował w JKH GKS Jastrzębie. W 26. minucie wynik podwyższył Krystian Dziubiński. W ostatniej odsłonie Węgrzy szybko zdobyli dwie bramki, ale odpowiedź Polaków była błyskawiczna. Po raz drugi w tym spotkaniu gola strzelił kapitan Krystian Dziubiński. W naszym zespole zagrali również rutynowani Grzegorz Pasiut i Maciej Kruczek oraz Filip Starzyński. Tej trójki zabrakło w meczach kontrolnych z Łotwą i Słowenią. W 59. minucie Pasiut strzelił gola numer cztery, umieszczając krążek w pustej bramce.

W piątek, 21 kwietnia w Bytomiu reprezentacja Polski zagra ostatni mecz kontrolny przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata Dywizji IA do Nottingham. Spotkanie z Węgrami rozpocznie się o godz. 20:15 i zobaczy je komplet widzów, bo wszystkie wejściówki zostały sprzedane. Nie będzie prowadzona sprzedaż biletów w kasach. Mecz również będzie transmitowany w TVP Sport.

W przyszłym tygodniu, 29 kwietnia w Nottingham rozpoczną sięMistrzostwa Świata Dywizji IB. Polacy walczyć będą o awans do Elity, a ich rywalami będą kolejno Litwa, Wielka Brytania, Włochy, Korea Południowa i Rumunia.

Dla Biało-Czerwonych to jeden z najważniejszych turniejów ostatnich dekad. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera po 22 latach ma szansę na awans do Elity. Wszyscy rywale są w zasięgu Biało-Czerwonych, a awans uzyskają dwie drużyny. G

Głównym Partnerem Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie jest Orlen, a Partnerem Petralana.

POLSKA – WĘGRY 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Zygmunt 18, Dziubiński 26, 48, Pasiut 59 – Nagy 46, Fejes 47

Polska: Murray – Kruczek, Wajda; Wronka, Pasiut, Fraszko – Jaśkiewicz, Ciura; Dziubiński, Komorski, Łyszczarczyk – Kolusz, Kostek; Paś, Wałęga, Zygmunt – Górny, Horzelski; Jeziorski, Starzyński, Galant. Trener: Robert Kalaber

Węgry: Balizs – Szabo, Horvath; Koger, Nagy, Mihaly – Sziranyi, Garat; Ambrus, Nagy, Vincze – Kiss, Fejes; Vertes, Vartalis, Sofron – Hadobas, Pozsgai; Papp, Hari, Gallo. Trener: Kevin Constantine

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).