Hokejowa reprezentacja Polski pokonała mocną Słowenią

Hokejowa reprezentacja Polski pokonala mocna Slowenia

W piątek, 14 kwietnia w Mariborze Biało-Czerwoni wygrali ze Słowenią 4:3 po serii rzutów karnych. Rywal przygotowuje się do Mistrzostw Świata Elity. Decydującego karnego dla naszej drużyny wykorzystał Patryk Wronka, a bramkarz John Murray obronił wszystkie pięć rzutów karnych.

W piątek, 14 kwietnia w Mariborze Biało-Czerwoni zmierzyli się ze Słowenią, która przygotowuje się do Mistrzostw Świata Elity. Nasz zespół udanie zrewanżował się za wczorajszą porażkę w karnych. Po trzech tercjach było 3:3. Każda z tercji zakończyła się remisem. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Bartosz Ciura, Krystian Dziubiński (w drugiej tercji równo z syreną) oraz Kamil Górny. W dogrywce Biało-Czerwoni mieli swoje sytuacje, bardzo aktywny był Patryk Wronka, ale gole w doliczonym czasie gry nie padły. W karnych John Murray obronił wszystkie pięć strzałów rywali a w naszym zespole jedynego karnego wykorzystał Wronka.

Kolejny dobry mecz

To był kolejny udany występ Polaków, kótrzy przygotowują się do rozpoczynających się 29 kwietnia w Nottingham Mistrzostw Świata Dywizji IA, gdzie będą walczyć o awans do Elity. W poprzednim tygodniu Biało-Czerwoni dwukrotnie zmierzyli się w Rydze z Łotwą. Pierwsze spotkanie wygrali 5:3, a w rewanżu przegrali 0:2.

Na zakończenie z Węgrami

Przed wyjazdem do Anglii Biało-Czerwoni rozegrają jeszcze dwa mecze, w dniach 20 i 21 kwietnia Polacy zmierzą się z Węgrami. W czwartek, 20 kwietnia o godz. 18:30 Biało-Czerwoni zagrają z Madziarami na Stadionie Zimowym w Tychach, a w piątek, 21 kwietnia o godz. 20:15 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu. Bilety na mecz w Bytomiu zostały już wyprzedane. Wejściówki na spotkanie w Tychach są wciąż do kupienia w serwisie KupBilet.pl. Bilety kosztują 25 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy), są do kupienia pod linkiem: https://www.kupbilet.pl/sport/hokej/hk0208

Słowenia – Polska 3:4 (1:1, 1:1, 1:1, d. 0:0, k. 0:1)
Pance 14, Sabolic 35, Pance 48 – Ciura 3, Dziubiński 40, Górny 42, Wronka 65

Słowenia: Gracnar (Kroselj) – Magovac, Podlipnik; Tomaževič, Kuralt, Sabolič – Crnović, Gregorc; Pance, Zajc, Bericic – Masic, Stebih; Cimzar, Kapel, Simsic – Cepon, Stojan; Sodja, Koblar, Sturm.

Polska: Murray (Zabolotny) – Kostek, Jaśkiewicz; Wronka, Komorski, Fraszko – Kolusz, Ciura; Jeziorski, Wałęga, Zygmunt – Górny, Biłas; Łyszczarczyk, Dziubiński, Michalski – Horzelski, Kamienieu; Urbanowicz, Galant, Wanat.