Silesion.PL

serwis informacyjny

Kim jest Marcin Banot BNT? Youtuber który wspiął się na hotel Marriott

Marcin Banot, wideobloger i śląski wspinacz na obiekty budowlane urodził się w 1988 roku w Świętochłowicach. Na codzień zamieszkuje na świętochłowickiej dzielnicy Chropaczów. Jego kanał na Youtube pod nazwą “BNT” został zaożony 26 listopada 2016 r. Obecnie na youtubowym kanale znajdziemy ponad trzysta filmów w których Marcin Banot pokazuje swoje przygotowania do podróży i wspinaczek

Do tej pory mogliśmy zobaczyć jego wspinaczki między innymi na

Wejście na Diabelski Młyn

W pierwszą niedzielę kwietnia 2017 r. Marcin ‘BNT” Banot postanowił wspiąć się po rusztowaniach na szczyt diabelskiego młyna ( 40 metrów) obecnie nazywana (Legendia Flower), jedną z atrakcji Legendi Śląskiego Wesołego Miasteczka. Karuzela przechodziła wtedy modernizację.

Iglica we Wrocławiu

17 kwietnia BNT wspiął się na 90 metrową Iglicę, znajdującą się przy Hali Stulecia we Wrocławiu. iIglica wzniesiona została w 1948 z okazji Wystawy Ziem Odzyskanych (WZO); konstrukcja mierzy 90,3 metra (pierwotnie 106 metrów)

Wielki Piec Huty Pokój

Tym razem celem banota była konstrukacja Wielkiego Pieca Huty Pokój (40 metrów) który znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki.

Komin KWK Makoszowy Zabrze

26 marca 2017 r. BNT umieścił na plafotrmie Youtube film z wspinaczki na komin (150 metrów) kopalni w Zabrzu. Tym razem Marcin zdecydował się wspiąć na sam szczyt zabrzańskiego komina.

Hotel Marriott w Warszawie

Budynek hotelu Marriott (170 metrów) otworto  2 października 1989 r. i jest pierwszym obiektem tej sieci w Europie Środkowo-Wschodniej. Wejście na szczyt hotelu zajęło Marcinowi Banotowi dokładnie 37 minut i 45 sekund.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023