Silesion.PL

serwis informacyjny

KGHM Zagłębie II Lubin – Miedź II Legnica 3:1

Druga drużyna KGHM Zagłębia w meczu 2. kolejki III ligi pokonała rezerwy Miedzi Legnica 3:1! Bramki dla “Miedziowych” zdobyli Jakub Rogalski, Daniel Dudziński i Bartłomiej Kłudka.

Derbowy pojedynek z Miedzią II Legnica rozpoczął się o 13:30 na boisku nr 4. Od początku mecz był bardzo zacięty. Walka toczyła się w środkowej strefie boiska. Raz za razem zmieniało się posiadanie piłki. Do pierwszej dogodnej sytuacji doszli goście – w 6. minucie zawodnik Miedzi oddał strzał na bramkę Kalinowskiego, ale bramkarz Zagłębia pewnie wybronił to uderzenie. Niestety, w 11. minucie Miedź objęła prowadzenie. Po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego, piłkę dopadł Adamski, który z bliskiej odległości skierował futbolówkę do bramki Miedziowych. Podopieczni trenera Adama Buczka nie załamali się. Zaraz po wznowieniu ostro ruszyli do ataków. W 15. minucie do piłki przed polem karnym Miedzi dopadł Romański, ale jego strzał został zablokowany. Kilka minut później obrońca Zagłębia ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji, ale jego uderzenie przeleciało nad bramką gości.

W 24. minucie kapitalną interwencją popisał się kapitan Miedziowych, Adam Borkowski, który wybił piłkę z linii bramkowej, ratując zespół przed stratą bramki. Chwilę później Mateusz Kizyma ujrzał żółtą kartkę. W 27. minucie Miedziowi doprowadzili do wyrównania, wtedy też z rzutu wolnego piłkę dogrywał Daniel Dudziński, a zamykający akcję Jakub Rogalski wpakował piłkę do bramki przeciwników z najbliższej odległości. Pozostała część pierwszej połowy przebiegała pod znakiem ostrej walki po obu stronach. W 40. minucie Dudziński został upomniany żółtą kartką. Chwilę później Błażej Czuban doskoczył do piłki w polu karnym Miedzi, ale jego strzał głową przeleciał nad bramką.

Drugą połowę Miedziowi rozpoczęli z przytupem – w 46. minucie bramkę na 2:1 zdobył Daniel Dudziński. Podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego wyprowadzali groźne kontry, jednocześnie mądrze grając w obronie. Ostry charakter derbowego spotkania dał się Miedziowym we znaki. W 52. minucie żółtą kartką został upomniany Błażej Czuban. W 56. minucie w drużynie Zagłębia nastąpiła pierwsza zmiana. Dawida Hanca zastąpił na boisku Bartłomej Kłudka. Chwilę później, żółtą kartką napomniany został zawodnik gości.

W 60. minucie byliśmy świadkami kolejnej zmiany w Zagłębiu Lubin. Boisko opuścił Mateusz Kizyma, a zastąpił go Kacper Zając. Mocno naciskające przeciwników Zagłębie postawiło “kropkę nad i” w 76. minucie. Po doskonałej akcji zespołowej, do idealnie wystawionej piłki doszedł Bartłomiej Kłudka, który podwyższył prowadzenie “Miedziowych” na 3:1. W 80. minucie z boiska zeszli Joseph Romański i Bartosz Zynek. Zastąpili ich Patryk Kusztal i Adrian Bukowski, który pięć minut później został ukarany żółtą kartką. Końcówka spotkania należała do Miedzi, która postawiła na liczne ataki przeprowadzając małe oblężenie bramki Kalinowskiego. W 87. minucie żółtą kartkę obejrzał Kacper Zając. Wynik do końca nie uległ już zmianie i KGHM Zagłębie II pokonało rezerwy Miedzi Legnica 3:1.

ADAM BUCZEK, TRENER KGHM ZAGŁĘBIA II LUBIN:

To był bardzo ciężki mecz. W trudnych warunkach dla jednych i drugich. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to są derby, tak więc spodziewaliśmy się takiego meczu. Może nie pięknego, ale bardzo zaciętego, wyrównanego. Źle się dla nas zaczęło to spotkanie, przegrywaliśmy 0:1, ale po tym była wyrównująca bramka, później prowadzenie 2:1 i na koniec 3:1. Były słabsze momenty, ale zespół dziś pracował w defensywie bardzo dobrze. Dziś mamy trzy punkty i cieszymy się, że tak rozpoczęliśmy tę rundę.

2. KOLEJKA III LIGI 

KGHM Zagłębie II Lubin – Miedź II Legnica 3:1

Rogalski 27, Dudziński 46, Kłudka 74 – Adamski 16 

KGHM Zagłębie II: 1. Kalinowski – 2. Borkowski, 3. Rogalski, 4. Lepczyński, 5. Romanski (80′ 17. Kusztal,), 6. Kizyma (60′ 15. Zając), 7. Zynek (80′ 13. Bukowski), 8. Dudziński, 9. Czuban, 10. Więcek, 11. Hanc (56′ 18. Kłudka).

Miedź II Legnica – 1. Szpaderski – 2. Joel Katshima, 4. Patryk Maciejewski, 5. Kamil Niewiadomski (75′ 8. Carastojan), 6. Igor Lewandowski, 10. Patryk Poręba, 13. Dawid Rogoziński, 15. Bruno Dos Santos (60′ 18. Gardzielewicz), 19. Mateusz Zatwardnicki, 21. Rafał Adamski, 22. David Panka

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author