Silesion.PL

serwis informacyjny

Kazimierz Moskal nowym trenerem Zagłębie Sosnowiec

Nowym trenerem piłkarzy Zagłębia został Kazimierz Moskal. Podpisał on kontrakt do końca rozgrywek z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Czyli 1+1. Moskal zastąpił Krzysztofa Dębka, który wcześniej prowadził sosnowiecki zespół.

– Chciałbym, by Zagłębie prezentowało to, co lubię, co jest fajne w piłce, czyli ofensywną grę – zapewnia kibiców Kazimierz Moskal, który skompletował nowy sztab trenerski.

Jego asystentami będą Maciej Musiał (to trener ze słynnej rodziny wiślackiej) i Łukasz Matusiak, natomiast za szkolenie bramkarzy odpowiadać będzie Paweł Primel. Ten ostatni w trakcie kariery zawodniczej bronił w wielu klubach ekstraklasy, a jako trener bramkarzy pracował m.in. w Zagłębiu Lubin, Wiśle Kraków czy też Jagielloni. Za przygotowanie motoryczne drużyny nadal odpowiadać będzie dr Artur Gołaś, z kolei analitykiem pozostaje Fabio Ribeiro. 

Fizjoterapeuta – Krzysztof Wdowik, masażysta – Grzegorz Buczek, kitman: – Mirosław Janosz, kierownik drużyny – Marcel Płachta.

Zaraz po podpisaniu kontraktu z sosnowieckim klubem, Moskal mówił m.in. o:

  • Zaskoczeniu, jakim była niewątpliwie oferta płynąca z Zagłębia
  • Swojej rywalizacji w barwach innych klubów przeciwko sosnowiczanom
  • Wnioskach płynących z obserwacji sobotniego meczu z Koroną
  • Pomyśle na grę Zagłębia, który zamierza wprowadzić
  • Czekającym go debiucie w Radomiu
  • Ofensywnej grze swojej nowej drużyny – Nowym sztabie trenerskim

źródło:zaglebie.eu

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024