Silesion.PL

serwis informacyjny

Kazimierz Dolny: Konar drzewa spadł na grupę dzieci. 13 osób poszkodowanych

Kazimierz Dolny Konar Drzewa Spadl Na Grupe Dzieci. 13 Osob Poszkodowanych

fot x.com/PolicjaLubelska

W czwartek rano, 5 czerwca 2025 roku, w Kazimierzu Dolnym doszło do poważnego wypadku. W Wąwozie Korzeniowym przy ulicy Dół odłamał się konar drzewa i spadł na grupę dzieci przebywających na szkolnej wycieczce. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 13 osób. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci i ich opiekunka, odniosły poważne obrażenia i trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 10:00. Jak poinformował Marcin Babula, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, na grupę osób spacerujących w wąwozie spadł konar drzewa. W wycieczce brały udział 43 dzieci oraz czterech opiekunów. Według wstępnych informacji uczestnicy mieli od 11 do 15 lat. Policja z Puław podała, że wycieczka przyjechała z Warszawy.

Jak wyjaśnił nadkomisarz Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, gałąź oderwała się od żywego, zielonego drzewa, co oznacza, że nie była sucha ani uszkodzona w sposób, który pozwalałby przewidzieć jej upadek.

W wyniku wypadku ucierpiało 13 osób. Trzy z nich – dwoje dzieci i opiekunka – zostały uznane za poważnie ranne. U tych osób podejrzewa się złamania kończyn. Jedna z dziewczynek w wieku 13 lat została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Lublinie. Dwie pozostałe osoby – nastoletni chłopiec i opiekunka – zostały przewiezione karetką do szpitala w Puławach.

Pozostałe dziesięć osób doznało lżejszych obrażeń, takich jak otarcia czy stłuczenia. Wszystkim udzielono pomocy na miejscu. Trwało również badanie pozostałych uczestników wycieczki, aby wykluczyć inne obrażenia. Policja zaznaczyła, że liczba rannych może jeszcze ulec zmianie w zależności od wyników dalszych badań.

Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe. W akcji uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego, a także śmigłowiec LPR. Służby medyczne prowadziły działania pomocowe zarówno na miejscu wypadku, jak i podczas transportu rannych do szpitali.

Akcja ratunkowa, według służb, powoli dobiegała końca w godzinach przedpołudniowych. W tym czasie trwały jeszcze ostatnie badania medyczne i dokumentacja zdarzenia.

Według informacji przekazanych przez policję i straż pożarną, wycieczka pochodziła z jednej ze szkół podstawowych w Warszawie. Dzieci miały od 12 do 15 lat. Grupa liczyła łącznie 47 osób – 43 uczniów i 4 opiekunów. W czasie spaceru przez wąwóz doszło do niespodziewanego oderwania się dużego konaru drzewa.

Policja i służby leśne będą prowadziły dalsze postępowanie w celu ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia oraz sprawdzenia stanu drzewostanu w Wąwozie Korzeniowym. Na ten moment nie ma informacji, aby drzewa w tej okolicy były wcześniej oznaczone jako zagrażające bezpieczeństwu.

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  • Rating
Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2025
cropped Katowic Silesion Slask Silesia 24 info 1
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.