Silesion.PL

serwis informacyjny

Kalendarz adwentowy pomoże w odliczaniu dni do Bożego Narodzenia

Oczekiwanie na święta nieraz dłuży się niemiłosiernie. Dzieci już od listopada niecierpliwie wypatrują Bożego Narodzenia i Mikołaja, ale i dorosłym czasami wydaje się, że czas zwalnia przed Wigilią. Na szczęście w odliczaniu dni do pierwszej gwiazdki pomoże nam sympatyczna tradycja, czyli tzw. kalendarz adwentowy.

W elegancko wykonanym pudełku lub woreczku ze świątecznymi motywami znajdziemy 24 skrytki lub mniejsze woreczki z tajemniczą zawartością. Już od początku grudnia codziennie otwiera się jedno pudełko i wyciąga z niego drobny upominek. Gotowe kalendarze kupuje się już z wypełnieniem, natomiast w kolejnych latach możemy “załadować” je osobiście. Najlepiej, żeby każdy korzystał z kalendarzyka przygotowanego przez kogoś innego, gdyż element niespodzianki to największa frajda w całej zabawie.

Niektóre kalendarze adwentowe są tak pięknie wykonane, że z powodzeniem można je wykorzystywać jako ozdoby świąteczne. Część z nich posiada uszko, które pozwala zawiesić je na ścianie. Inne wykonano ręcznie w formie szopki z szufladami, pełnią więc one podwójną rolę – zarówno dekoracji, jak i zabawki.

W sklepach znajdziemy różne wzory i modele kalendarzy, tak że na pewno uda się dopasować jeden z nich do gustu obdarowywanej osoby. Największą popularnością cieszą się pudełka z czekoladkami, ale można też znaleźć kalendarz adwentowy z kawą, herbatą, kosmetykami, a nawet – próbkami perfum. Otwieranie kolejnych skrytek kalendarzyka to znakomita zabawa, która pomaga w odliczaniu dni do Bożego Narodzenia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author