Silesion.PL

serwis informacyjny

Adwentowe kalendarze

Tuż po pierwszym listopada w sklepach zaczyna się szał przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Jednak w liturgii i w tradycji Kościoła Adwent zaczyna się dopiero za miesiąc. Adwent to czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Trwa zawsze 4 niedziele (nie tygodnie).

Dlatego liczba dni Adwentu jest różna i może trwać 3 tygodnie i jeden dzień do maksymalnie 4 tygodni i sześciu dni. Zależne jest to od dnia tygodnia, w którym wypada pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli wypada on w sobotę, Adwent będzie najkrótszy z możliwych. Jeśli zaś będzie to niedziela, Adwent będzie najdłuższy z możliwych, czyli aż 28 dni. W każdym jednak przypadku obejmie cztery niedziele.

Stąd w naszych kościołach i domach pojawiają się wieńce adwentowe z czterema świecami. Kolejne świece są zapalane w kolejne niedziele. Dla dzieci przygotowuje się w domach kalendarze adwentowe, w których w specjalnych skrytkach (okienkach) umieszcza się drobne słodkości i karteczki z zadaniami na dany dzień, lub z cytatami biblijnymi. Wszystko to ma na celu dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

Jeśli zdecydujemy się na zakup gotowego kalendarza, zwróćmy uwagę, czy ma on odpowiednią liczbę okienek z niespodziankami, tak by pasował w danym roku. Jeśli takiego nie znajdziemy, będziemy mieli świetną okazję na wykonanie kalendarza samodzielnie, lub wspólnie z dziećmi, czy innymi członkami rodziny. Okazji do wspólnego spędzania czasu nigdy za wiele.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024