Silesion.PL

serwis informacyjny

Kacper Kozłowski przechodzi z Pogoni Szczecin do Brighton & Hove Albion FC

Kacper Kozlowski z Pogoni Szczecin do Brighton Hove Albion FC

Kacper Kozlowski z Pogoni Szczecin do Brighton Hove Albion FC

18-letni Kacper Kozłowski przenosi się z Pogoni Szczecin do Brighton & Hove Albion F.C. na zasadzie transferu definitywnego. Kluby i zawodnik porozumiały się i piłkarz trafi do drużyny występującej w angielskiej Premier League. Kacper Kozłowski podpisał kontrakt z Brighton & Hove Albion FC do czerwca 2026 roku

Zgodnie z ustaleniami dokładna kwota transakcji nie będzie ujawniana. Pogoń Szczecin potwierdza, że jest to suma ośmiocyfrowa (walutą transferu jest euro). Klub zapewnił sobie również dwucyfrowy udział procentowy przy ewentualnym kolejnym transferze zawodnika. Płatności za transfer piłkarza odbywać się będą w ratach przez najbliższe 3 lata. 

Dyrektor techniczny Brighton & Hove Albion FC, Dan Ashworth powiedział: „On jest błyskotliwym młodym talentem i jesteśmy bardzo zadowoleni, że zakończyliśmy pozyskiwanie Kacpra, który dokonał znacznego postępu w swojej karierze na bardzo wczesnym etapie“.

Główny trener Brighton & Hove Albion FC, Graham Potter dodał: „Jego styl gry pasuje do nas i do naszego stylu.” Trener Brighton zamierza umieścić Kacpra Kozłowskiego w klubie satelickim Royale Union Saint-Gilloise, lider rozgrywek belgijskiej ekstraklasy.

Kacper Kacper Kozłowski stał się najmłodszym zawodnikiem, który reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy, kiedy w wieku 17 lat wszedł do reprezentacji Polski w zremisowanym 1:1 z Hiszpanią na Euro 2020 w czerwcu.

 Nadszedł moment, którego tak naprawdę wszyscy od pewnego czasu się spodziewaliśmy – mówi szef pionu sportowego Pogoni Szczecin Dariusz Adamczuk. – O usługi Kacpra od wielu lat zabiegało wiele klubów i było oczywiste, że przyjdzie w końcu taka chwila, kiedy się pożegnamy. W 2021 roku kariera Kacpra niesamowicie przyspieszyła, czego efektem jest transfer do Brighton. Rozmawialiśmy z jego nowym klubem o powrotnym wypożyczeniu Kacpra do końca sezonu, ale w tej kwestii nie udało się niestety osiągnąć porozumienia. Wiem, że Kacper też trzymał kciuki za to, żeby wiosną mógł powalczyć z nami o najwyższe cele. Przeważyły jednak względy formalne. Teraz trzymam kciuki, by robił karierę na miarę swojego talentu. 

Brighton to obecnie 9. drużyna angielskiej Premier League. Jej piłkarzami jest dwóch Polaków: Jakub Moder oraz Michał Karbownik (obecnie wypożyczony do greckiego Olympiakosu Pireus). 

Gdy stało się jasne, że w tym okienku dojdzie do transferu Kacpra, prowadziliśmy negocjacje z kilkoma klubami – dodaje prezes Pogoni Szczecin SA Jarosław Mroczek.Tylko kluby z Premier League, a właściwie najbardziej zdeterminowane Brighton, były zdolne zaoferować satysfakcjonującą nasz klub kwotę. Według naszej wiedzy, a jej źródła mamy bardzo dobre, wiemy że jest to rekordowa suma za piłkarza odchodzącego z naszej ligi. Dzięki pieniądzom z tego transferu będziemy mogli dalej rozwijać klub i podnosić jego wartość sportową.  

źródło: pogonszczecin.pl/newsy/20220105082648

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author