Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak obstawiać różne dyscypliny sportowe

Ostatnimi czasy na zakłady bukmacherskie zaczyna decydować się coraz więcej osób. Tendencja wzrostową utrzymuje się zarazem u młodych oraz u tych starszych osób. Dlatego wiek nie ma większego wpływu na grywalność. Jeśli ktoś chce obstawić, to po prostu to robi. Ostatnio bardzo często można spotkać się jednak z obstawianiem zakładów poprzez internet.

 • Co decyduje, że gra przez internet jest tak atrakcyjna?

Otóż granie przez internet jest o tyle dobre, że jest to forma wskazana dla osób, które potrzebują spokoju podczas podejmowania tak ważnych decyzji. Dlatego obstawianie online jest o tyle wygodne, że pozwala zastanawiać się przez bardzo długi czas. To jest pierwszą zaletą. Kolejną zaletą jest właśnie dostęp do internetu. Zdecydowanie łatwiej jest usiąść przed komputerem i przeanalizować sobie ostatnie sytuacje bukmacherskie aniżeli sprawdzać je pod presją bukmachera w jego lokalu na telefonie. Nie od dziś wiadomo, że strona internetowa na telefonie jest zdecydowanie przyjemniejsza dla oczu niż ta minimalistyczna widziana na ekranie telefonu. Wszystkie twoje decyzje dotyczące twoich pieniędzy, a co za tym idzie ewentualnych przyszłych strat oraz zysków. Ponadto badania również bardzo często pokazują, że zupełnie inne decyzje są podejmowane w lokalu u bukmachera oraz w swoim domu, gdzie czujesz się na pewno o wiele bezpieczniej i swobodniej.

Jaka strategia przy obstawianiu?

Oczywiście każdy ma swoją strategie zarabiania poprzez obstawianie. Jednak, co robić żeby właśnie zarobić? Przede wszystkim to, co najważniejsze, ale również najtrudniejsze to dystans. Bardzo łatwo jest dać się pochłonąć właśnie bukmacherce. Zdecydowanie lepiej radzą sobie te osoby, które nie podejmują decyzji z pobudek fanatycznych. Wtedy zupełnie inaczej wygląda sam przekrój priorytetów oraz decyzji podejmowanych w odpowiednich momentach. Dlatego warto jest na początku ustalić sobie jaki przedział czasowy każdego dnia zamierzasz poświęcić na obstawianie. Dlaczego? Otóż warto jest pamiętać o tym, że osoby, które jeśli zostaną pochłonięte w znacznym stopniu przez grę na pewno gorzej znoszą wszelkiego rodzaju porażki. To wynika z możliwości jakie daje internet, czyli siedzenie na stronie u bukmachera przez cały czas. Nie jest to dobry prognostyk dla twoich oczu, ale samego współzawodnictwa. W tym wszystkim licz się przede wszystkim zabawa i tego nie możesz nigdy zapomnieć. W przeciwnym wypadku potraktujesz całe zajście, jakim jest obstawianie za poważnie, i możesz mieć problemy z poprawnym funkcjonowaniem.

Jeśli chcesz obstawiać przez internet, wówczas na pewno nie możesz skupiać się na tej czynności przez cały dzień. Musisz od tego również odpocząć zarówno ty, jak i twój komputer. Pod wpływem przemęczenia materiału nikt jeszcze nigdy niczego dobrego nie zrobił – raczej właśnie w tę przeciwną stronę.

Jak obstawiać tenis?

Tenis zyskał na popularności wśród polskich kibiców, gdy głośno zrobiło się o naszych zawodnikach i ich sukcesach. Popularnością cieszy się on również wśród obstawiających zakłady. Jednak jak w każdym sporcie, nie wystarczy wytypować i liczyć na zwycięstwo, trzeba nieco więcej zapoznać się z tematem. Najlepiej zgłębić nieco wiedzy o regułach gry, zawodnikach i statystykach i dopiero decydować się na obstawianie.

 • Reguły gry w tenisa

Dawniej tenis ziemny, zanim zyskał swoją współczesną nazwę, tytułowany był „tenisem na trawie”. Rozgrywa się na prostokątnym boisku na którego środku znajduje się siatka o wysokości 1, 07 metra. Zawodnicy odbijają rakietami między sobą charakterystyczną, jasnożółtą piłeczkę. Mecz może być rozegrany między dwoma zawodnikami, mówimy wtedy o singelu, oraz między parami, który nazywany jest wtedy deblem. Celem zawodnika jest takie odbicie piłki, aby przeciwnik nie zdołał jej odbić lub trafił w siatkę. Mecz podzielony jest na kilka części. Najmniejszą z nich jest gem. Pojedynczy gem wygrywa się zdobywając cztery punkty lub o co najmniej dwa więcej od rywala. Sześć gemów składa się na set, natomiast mecz składa się z od trzech do pięciu setów.

 • Na co należy zwrócić uwagę, aby skutecznie obstawić mecz tenisa?

W obstawianiu nie warto liczyć na łut szczęścia i łatwą wygraną. Każdy kto uważa inaczej, bardzo szybko przekona się boleśnie o błędności swojej tezy. Liczy się zdolność obserwacji, trochę wiedzy o danym sporcie i umiejętność czytania statystyk i informacji związanych z zawodnikami. Jeśli chodzi o tenis stołowy, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z nich jest pula nagród w danym turnieju. Im wyższa, tym oczywiście przyciąga więcej zawodników. Kwalifikacje do turniejów wyższe rangi są także o wiele ważniejsze nawet od półfinału i finału turniejów niższej rangi, więc słabsi zawodnicy wolą bardziej się do nich przyłożyć niż do mniej prestiżowych konkursów.

Dużą rolę u zawodników odgrywa również zmęczenie. Im więcej zawodnik ma za sobą meczów, tym większe odczuwa zmęczenie sezonem. W związku z tym czasami zdarza się, że wyżej notowani zawodnicy przegrywają z zawodnikami o wiele od nich słabszymi. Podobnie jest z momentem sezonu. Nie warto stawiać dużo na mecze na początku i końcu sezonu. Na początku sezonu niewiele wiadomo o formie i przygotowaniach zawodników do sezonu, na koniec największe znaczenie ma zmęczenie zawodników. Jak w każdym sporcie istotne są również kontuzje, które przytrafić mogą się nawet najlepszym.

W obstawianiu tenisa nie ma nic odkrywczego. Podobnie jak w innych dziedzinach sportu największą rolę w trafnym obstawianiu odgrywa umiejętne analizowanie statystyk i stanu zdrowia zawodników.

Jak obstawiać hokej?

Hokej to sport niezbyt popularny w Polsce. Jednak zupełnie inaczej jest w Ameryce Północnej i innych krajach Europy, gdzie rozgrywki cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem, szczególnie mecze lig NHL i KHL oraz różne turnieje międzynarodowe. W związku z tym obstawianie tego sportu także znalazło swoich zwolenników. Jednak wcale nie jest to takie proste i dobrze poznać nieco reguł gry i porad związanych ze skutecznym typowaniem, aby nie porywać się z motyką na słońce.

 • Reguły gry

Pierwszym etapem w obstawianiu kolejnej, nowej dla nas, dyscypliny sportu jest zapoznanie się z jej regułami gry. Hokej, podobnie jak siatkówka, koszykówka, czy inne sporty zespołowe charakteryzuje się grą na punkty, które zdobywane są na różny sposób w zależności od dyscypliny. O zwycięstwie decyduje lepszy wynik. Drużyna hokeja, podobnie jak piłki ręcznej składa się z sześciu zawodników – bramkarza i pięciu zawodników grających w polu. Mimo iż, jak wcześniej wspomnieliśmy, do gry wystarcza jedynie sześciu zawodników, to typowy skład drużyny liczy ich dwudziestu. Związane jest to z tym, że hokej jest sportem niezwykle kontaktowym i bardzo łatwo jest w nim o kontuzję. Z tego powodu podczas meczu każda drużyna może dokonywać nieograniczonej ilości zmian zawodników na boisku. Zawodnicy w polu dzielą się na obrońców i napastników. Celem każdej z drużyn jest zdobycie większej ilości bramek w stosunku do drużyny przeciwnej.

 • Jak skutecznie obstawiać mecze hokeja?

Formułując nasze typy, przed obstawieniem meczu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów, które ułatwiają nam prawidłowe obstawienie meczu. Przede wszystkim szczególną uwagę należy zwrócić na kadrę zespołu. Jest to szczególnie ważne w przypadku mistrzostw świata. Impreza odbywa się co roku, dlatego selekcjonerowie nie przywiązują do nich tak wielkiej wagi. Często również nie mogą oni liczyć na najlepszych zawodników, którzy grają w palay-offach ligi NHL. Miejsce rozgrywek również ma znaczenie.

Drużyny na których boisku będzie rozgrywany mecz ma większe szanse na zwycięstwo z bardzo prostego powodu – nie muszą martwić się zmęczeniem związanym z podróżą, które ma bardzo duży wpływ na zwycięstwo w meczu. Kontuzje kluczowych zawodników również wpływają niekorzystnie na drużynę. Osłabiony skład to zawsze gorszy skład. Istotne znaczenie ma również moment sezonu. Przykładowo przed fazą play-off grają gorsi zawodnicy, aby Ci lepsi mogli nieco odpocząć.

Hokej to kolejna dyscyplina sportowa, która utwierdza nas w przekonaniu, że nawet nie będąc jej fanem, ale chcąc ją obstawiać warto nieco poczytać i zapoznać się ze statystykami aby nie stracić fortuny.

Jak obstawiać żużel?

Żużel choć w Polsce stoi na bardzo wysokim poziomie, nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem kibiców. Światowej klasy zawodnicy przyjeżdżają do Polski aby ścigać się w polskiej ekstraklasie żużlowej, polscy zawodnicy odnoszą ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej, mimo to mało kto decyduje się aby nieco bardziej zainteresować się tym sportem. Są jednak osoby, które decydują się na obstawianie żużla.

 • Zasady żużla

Żużel spotykany również pod angielską nazwą speedway to nic innego jak zawody motocyklowe na torze, który kształtem zbliżony jest do owalu. Mogą się one odbywać indywidualnie, jak i drużynowo. Zawodnicy ścigają się ze wspólnego startu, zazwyczaj przez cztery okrążenia, poruszając się zawsze w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Nazwa sportu pochodzi od nawierzchni toru na którym ścigają się zawodnicy. Zaskoczyć może fakt iż, motocykle żużlowe nie posiadają skrzyni biegów ani hamulców. Najważniejszym momentem z całego wyścigu jest start – często decyduje on o kolejności zawodników na mecie.

 • Jak skutecznie obstawiać żużel

By zwiększyć swoje szanse na wygraną w obstawianiu żużla warto brać kilka rzeczy tworząc swoje typy. Przede wszystkim na bieżąco powinno się śledzić wszystkie statystyki. Ligowe tabele oraz aktualna forma zawodników jest w stanie dużo nam podpowiedzieć w stosunku do jego kolejnego startu. Warto również sprawdzić jak dany zawodnik sprawdza się na danym torze. Własny tor najłatwiej przygotować pod preferencje swoich zawodników, więc zazwyczaj bez problemu wygrywają oni na swoich torach. Różnie także zachowują się zawodnicy na torach jednodniowych, które na co dzień służą do innych celów. Niektórym lepiej pochodzą takie tory, co widać w ich statystykach.

Z obstawianiem najlepiej wstrzymać się do dnia zawodów. Nie jest tajemnicą, że żużel to bardzo niebezpieczny sport. Jednak nie każdy wie, że zawodnicy często jeżdżą w kilku ligach na raz i kontuzja może im się przytrafić na dzień-dwa przed spotkaniem, które zamierzamy obstawić. Powinno się również zwracać uwagę na miejsce, z którego startują zawodnicy. Zależnie od toru i sposobu jego przygotowania niektóre pozycje startowe są korzystniejsze od innych. Najbardziej przydaje się to graczom obstawiającym na żywo, który na bieżąco mogą sprawdzać statystyki meczu i na ich podstawie zauważyć pozycje najbardziej i najmniej korzystne do startu.

Żużel jest niezwykle kontuzjogennym sportem, dlatego statystyki odgrywają wielką rolę przy obstawianiu poszczególnych spotkań. Wstrzymując się do dnia meczu i odpowiednie analizowanie danych sprawiają, że szanse na naszą wygraną zakładu stają się coraz większe.

Jak obstawiać koszykówkę?

Koszykówka być może nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród fanów sportu, jednak nie zmienia to faktu, że są miłośnicy obstawiania meczy koszykówki. Jednak doświadczony gracz wie, że zakłady to wcale nie taka prosta sprawa. Znajomość reguł gry nie wystarczy, żeby móc cieszyć się z wygranego zakładu. Trzeba nieco zaprzyjaźnić się ze statystykami aby wiedzieć na co stawiać.

 • Reguły gry w koszykówkę

Zapoznanie z nową dyscypliną sportu do obstawiania zaczyna się zwykle od zgłębienia reguł gry, oczywiście wtedy, gdy nie jest się wielkim fanem tego sportu. Jak w każdym sporcie drużynowym, także w przypadku koszykówki na boisku spotykają się dwie drużyny, liczące po zawodników, z których każda z nich liczy na uzyskanie lepszego wyniku punktowego od przeciwnika. Punkty zdobywa się, jak sama nawa może sugerować, za wrzucenie piłki do kosza, który jest zawieszony na wysokości niewiele ponad trzech metrów. Za każdy rzut można otrzymać dwa lub trzy punkty, związane jest to z odległością rzutu. Natomiast za każdy rzut wolny zawodnik otrzymuje po jednym punkcie na konto swojej drużyny. Mecze zazwyczaj podzielone są na cztery kwarty, ale można spotkać się z podziałem na dwie połowy. Istotną różnicą w koszykówce odróżniającą ją na przykład od piłki nożnej jest fakt, że mecz nie może zakończyć się remisem. Zawsze musi być wyłoniony zwycięzca, czy to w normalnym czasie gry, czy przez dogrywkę.

 • Jak skutecznie obstawiać mecze koszykówki?

Decydując się na obstawianie koszykówki uwagę należy zwrócić na kilka ważnych czynników. W koszykówce statystyki mają bardzo dobre odzwierciedlenie w rozgrywkach, dlatego bardzo ważne jest aby umieć je czytać i czerpać z nich wnioski. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fazę sezonu – okres przedsezonowy zazwyczaj ma się nijak do szczytu sezonu. Podobnie jest z początkiem kiedy to za wiele nie wiadomo o formie drużyny i największe pewniaki mogą okazać się przereklamowane oraz z końcem, kiedy to drużyny oszczędzają siły w mniej ważnych meczach.

Kontuzje zawodników to równie ważny czynnik, często kontuzja kluczowego zawodnika może skreślić szanse na zwycięstwo całej drużyny. Warto też zwrócić na zawodników, którzy będą grali w danym meczu. Czasem bywa tak, że trenerzy wystawiają do gry zawodników o gorszych predyspozycjach dając w ten sposób odpocząć największym gwiazdom drużyny.

Dla doświadczonego gracza obstawianie koszykówki może nie sprawiać wielkiego problemu. Wystarczy umiejętnie czytać statystyki w trakcie sezonu, bo mają one duże odzwierciedlenie w rzeczywistości i dzięki temu w bardzo dużym stopniu zwiększamy swoje szanse na wygraną.

Jak obstawiać siatkówkę?

Choć w Polsce największa popularnością wśród kibiców cieszy się piłka nożna, wcale nie brakuje fanów siatkówki. Na korzyść tego sporu świadczy przede wszystkim poziom naszej reprezentacji, która na swoim koncie ma o wiele więcej sukcesów w ciągu chociażby ostatnich dziesięciu lat. Jednak rozgrywki w siatkówkę to nie tylko spotkania reprezentacji Polski, to także rozgrywki ligowe, które trzeba nieco lepiej poznać, aby zdecydować się na ich obstawianie. Jak z każdym sportem, trzeba nieco poczytać, żeby mieć większe szanse na wygraną.

 • Reguły gry w siatkówkę

Siatkówka to sport drużynowy. Każda drużyna liczy sześciu zawodników a ich głównym zadaniem jest skuteczne zagranie piłki na stronę przeciwnika w maksymalnie trzech podaniach. Skutecznie oznacza zagranie niemożliwe do przyjęcia przez drużynę przeciwnika. Mecz siatkarski liczyć może maksymalnie 5 setów i kończy się on 3 wygranymi setami przez drużynę. Set wygrywa się w skutek zdobycia 25 punktów, z tym wykluczeniem, że jeśli różnica między drużynami wynosi jeden punkt to gra toczy się dalej aż do momentu zdobycia dwóch punktów przewagi przez jedną z drużyn. Standardowe boisko do gry w siatkówkę ma wymiary 9 na 18 metrów. Siatka zawieszona jest na wysokości 2, 43 metrów w przypadku mężczyzn i 2, 24 metra w przypadku kobiet.

 • Jak skutecznie obstawiać siatkówkę?

Decydując się na obstawianie siatkówki trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Najlepiej, szczególnie dla niezbyt obeznanych w temacie siatkówki graczy, jest zacząć sprawdzanie od rangi danego wydarzenia. W odróżnieniu od innych sportów w siatkówce największe znaczenie mają rozgrywki reprezentacji. Dlatego największym zainteresowaniem cieszą się Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa i Puchar Świata oraz Liga Światowa. Warto także zwrócić uwagę na to, jakie podejście do meczu mogą mieć drużyny, czasem jest to gra o nic, czasem liczy się wypróbowanie nowych składów i ustawień a tylko czasami mamy do czynienia z rozgrywkami na wysokim siatkarskim poziomie. Duże znaczenie może mieć same boisko. Choć dla nas może się wydawać to nieistotne, to dla zawodnika wysokość sufitu, układ świateł czy odległość widowni od boiska ma już duże znaczenie. Warto także przyjrzeć się składowi drużyny, czy jakiś zawodnik zmaga się z kontuzją, czy może gra słabszy skład, co ma istotne znaczenie w przypadku meczu w jakimś mniej istotnym turnieju.

Nie ma co się oszukiwać, z obstawianiem siatkówki jest jak każdym innym sportem. Bez poznania reguł gry i zapoznaniu się ze szczegółami danych drużyn i meczów istnieją małe szanse na wygraną zakładu.

Jak obstawiać MMA?

Mieszane sztuki walki, szerzej znane pod skrótem MMA są jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Przyciąga to coraz więcej osób do tego sportu. Wciąż rosnące zainteresowanie MMA sprawia, że także zakłady w tym sporcie stają się coraz bardziej popularne. Jednak wcale nie jest tak łatwo obstawiać w zakładach na MMA, istnieje kilka sposobów, które lepiej znać, jeśli nie chcemy stracić swoich pieniędzy.

 • Reguły MMA

Decydując się na obstawianie MMA, tak jak i każdego innego sportu, najpierw powinno poznać się reguły. Walka składa się z rund, które trwają pięć minut. Zazwyczaj kończy się ona po trzech rundach. Bywają jednak spotkania, które trwają pięć rund, są to walki o tytuły oraz walki ze specjalnym zezwoleniem. Walkę można wygrać na punkty, przez nokaut, nokaut techniczny, czyli zatrzymanie walki przez sędziego oraz dyskwalifikację. W trakcie walki można zmusić przeciwnika do poddania się podczas walki w parterze. W takiej sytuacji, gdy czuje on, że nie ma wyjścia z danej sytuacji może poddać się przed odklepanie. Walki odbywają się na macie w kształcie ośmiokąta. Standardowe pole walki ma 9 metrów średnicy i 90 centymetrów wysokości. Walki MMA przypominają nieco bokserskie, co może niektórym ułatwić pojęcie ich reguł i opracowanie właściwej strategii obstawiania.

 • Jak skutecznie obstawiać walki MMA

Najbardziej rozpowszechnioną formą zakładów jest obstawianie zwycięzcy. Tak samo jest w przypadku obstawiania walk MMA. Niektóre organizacje dopuszczają również możliwość remisu, dlatego w przypadku niektórych walk można również postawić na remis. Zdarza się również tak, że obstawienie samego zwycięzcy ma niski kurs, wtedy najlepiej obstawić dodatkowo lub osobno sposób, w jaki walka się zakończy. W przypadku, gdy spotykają się zawodnicy niskich wag, nie mają oni wypracowanych kończących ciosów i walki rzadko kończą się nokautem. W takiej sytuacji warto zdecydować się na obstawienie zakończenia walki decyzją sędziego. Natomiast gdy spotykają się na ringu zawodnicy z których jeden specjalizuje się walką w parterze, drugi natomiast w parterze jest gorszy i specjalizuje się w stójce warto obstawić zwycięstwo tego pierwszego przez poddanie lub przed czasem.

W obstawianiu MMA, jak w każdym innym sporcie, o wiele więcej może pomóc znajomość zasad gry, niż łud szczęścia. Decydując się na zakład, najlepiej nieco poczytać o samym sporcie i o zawodnikach biorących udział w walce, sprawdzić nieco statystyk i sposobów obstawiania, by opracować właściwą strategię na zwycięstwo w zakładzie.

Jak obstawiać mecze piłki nożnej?

Obstawianie wyników zdarzeń sportowych (i nie tylko) od zawsze przyciągało rzesze chętnych na tego typu rozrywki. Dreszczyk emocji związany z rywalizacją, a także łatwe pieniądze od zawsze rozpalały wyobraźnię przyciągając kolejnych amatorów hazardu. I to nie tylko zaślepionych możliwością (w ich domyśle) łatwej wygranej hazardzistów, ale również kibiców.

To właśnie dla kibiców hazard stanowi dodatkowy smaczek śledzenia tej czy innej dyscypliny sportu. Dodatkowe emocje, które potrafi dostarczyć legalny bukmacher są nie do przecenienia. Zwłaszcza jeśli interesujesz się całą ligą, jak choćby Liga Angielska, a nie jesteś skupiony na jednej drużynie. Może to bowiem prowadzić do subiektywnych ruchów nakierowanych na „Twoją” drużynę. Z drugiej strony jeśli traktujesz to tylko w kategoriach rozrywki, to co prawda nie zdobędziesz raczej wielkich pieniędzy. Ale również zyskasz dodatkowe wrażenia podczas oglądania meczu. A legalny bukmacher z bogatą ofertą na pewno Ci to umożliwi. Nie wspominając o łatwości z jaką jest dostępny czy to punkcie, czy przez Internet.

Gra w zakładach bukmacherskich to zawsze ryzyko. Bez odpowiedniej wiedzy i strategii gry lepiej się za to nie brać. Co zatem trzeba wiedzieć, aby zacząć skutecznie grać?

Na początku trzeba zauważyć, że gwarancji na sukces w zakładach bukmacherskich nie ma nigdy. Wiadomo, że w sporcie nie zawsze wygrywa lepszy, a wyniki są czasami tak zaskakujące, że nawet najlepsi gracze nie są w stanie tego przewidzieć.
Podstawą do gry w zakładach bukmacherskich jest wiedza o sporcie, który chcemy obstawiać. Trzeba znać drużyny, ich aktualną formę, miejsce w tabeli. Warto też sprawdzić, czy danej drużyny w momencie kiedy chcemy obstawiać nie dopadła plaga kontuzji, wtedy wiemy, że drużyna gra w osłabieniu i nawet jeśli są faworytem meczu, to trzeba się zastanowić, czy nie warto obstawić w takim przypadku drużyny przeciwnej.

Trzeba także wybrać rodzaje kuponów. Obstawiamy single czy może AKO? Single są o tyle dobre, że mamy sporą szansę na wygraną, ale ciężko tu mówić o dużych pieniądzach, za to przy zakładach AKO czyli akumulacyjnych obstawiamy kilka meczów, a ich kursy mnożą się i dzięki temu możemy wygrać więcej pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że obstawiając przykładowo 5 meczów, każdy trzeba trafić, ponieważ wystarczy, że jeden zostanie nie trafiony i niestety przegrywany. Ryzyko jest zatem większe.

Na koniec warto wspomnieć, że to jest gra szczęścia. Tak jak wcześniej wspomniałem, nie ma tu gwarancji na wygraną, więc trzeba też liczyć na szczęście, bo bez tego u bukmachera wygrać ciężko.

 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author