Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokejowa reprezentacja Polski pokonała Estonię i zdobyła Puchar Bałtyku

Hokejowa reprezentacja Polski pokonala Estonie i zdobyla Puchar Baltyku

W sobotę, 12 listopada zakończył się turniej Baltic Challenge Cup. W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w litewskim Kownie odmłodzona reprezentacja Polski pokonała Estonię i z kompletem zwycięstw sięgnęła po Puchar Bałtyku.

W spotkaniu z Estonią bardzo dobrze spisał się kapitan naszej drużyny Maciej Urbanowicz. Doświadczony hokeista strzelił pierwszego gola w tym spotkaniu, a później zaliczył dwie asysty. Przez dwie tercje podopieczni Roberta Kalabera mieli jednak problemy z rywalem. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania Estończycy prowadzili 3:2, ale kolejne minuty należały już do Polaków. Wyrównującą bramkę zdobył 18-letni Krzysztof Maciaś, który w Baltic Challenge Cup zadebiutował w seniorskiej kadrze, a w piątkowym spotkaniu z Łotwą B zaliczył hat tricka. W 52. minucie gola strzelił Dominik Paś, który też w starciu z Łotwą zdobył trzy bramki. Wynik na 5:3 ustalił pod koniec Bartłomiej Jeziorski, trafiając do pustej bramki.

Polacy dominowali w Kownie. Wcześniej, w czwartek pokonali Litwę 4:2, a w piątek wygrali z Łotwą B aż 9:0. Turniej Baltic Challenge Cup był jednym z pierwszych etapów przygotowań drużyny do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Dywizji 1A, które w dniach 29 kwietnia – 5 maja odbędą się w angielskim Nottingham.

Polska – Estonia 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Urbanowicz 15, Starzyński 22, Maciaś 47, Paś 52, Jeziorski 60 – Kombe 16, Arrak 28, Kiik 38

Polska: Lewartowski – Jaśkiewicz, Kamienieu; Łyszczarczyk, Tyczyński, Zygmunt – Górny, Naróg; Urbanowicz, Starzyński, Jeziorski – Bizacki, Michałowski; Sołtys, Krzemień, Paś – Biłas; Maciaś, Słowakiewicz, Gościński. Trener: Kalaber

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).