Silesion.PL

serwis informacyjny

[video] Efektowne zwycięstwo Polaków w Baltic Challenge Cup

Efektowne zwyciestwo Polakow w Baltic Challenge Cup

Efektowne zwyciestwo Polakow w Baltic Challenge Cup

W piątek, w Święto Niepodległości, w drugim meczu w litewskim Kownie reprezentacja Polski pokonała Łotwę B 9:0. Znakomicie spisali się 18-letni Krzysztof Maciaś i Dominik Paś – obaj zaliczyli hat tricka. Jutro na zakończeniu turnieju Biało-Czerwoni zagrają z Estonią i jeśli pokonają rywala zdobędą Puchar Bałtycki. Mecz rozpocznie się o godz. 11:30 i będzie transmitowany na kanale Polski Hokej w serwisie YouTube.com.

Pierwszy gol w tym meczu padł w 16 minucie. Karol Biłas zgrał krążek w pobliże bramki Łotyszy, Dominik Paś sprytnie go trącił i zaskoczył bramkarza rywali. Później nasz zespół zdecydowanie dominował na tafli. Znakomicie spisał się 18-letni Krzysztof Maciaś, który w czwartek w spotkaniu z Litwą zadebiutował w seniorskiej reprezentacji. W 31. minucie utalentowany napastnik popisał się widowiskowym rajdem, zakończonym celnym uderzeniem, później dwukrotnie trafił do siatki. Trzy gole strzelił też Dominik Paś. Czyste konto zachował bramkarz Kamil Lewartowski.

W sobotę na zakończenie turnieju nasza drużyna zmierzy się z Estonią. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:30. Jeśli Biało-Czerwoni pokonają rywali, zdobędą Puchar Bałtycki.

Turniej w Kownie jest jednym z pierwszych etapów przygotowań drużyny do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Dywizji 1A, które w dniach 29 kwietnia – 5 maja odbędą się w angielskim Nottingham.

Wszystkie mecze turnieju Baltic Challenge Cup są bezpłatnie transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

  • Łotwa B – Polska 0:9 (0:2, 0:4, 0:3)

Paś 16, Kameneu 19, Zygmunt 28, Maciaś 31, Paś 34, Jeziorski 38, Paś 44, Maciaś 45, 47

Polska: Lewartowski- Jaśkiewicz, Kameneu; Łyszczarczyk, Tyczyński, Zygmunt – Górny, Naróg; Urbanowicz, Starzyński, Jeziorski – Bizacki, Paszek; Sołtys, Krzemień, Paś – Biłas, Michałowski; Maciaś, Słowakiewicz, Gościński.

Trener: Kalaber.

Wyniki Baltic Challenge Cup, Kowno, Litwa

Czwartek, 10 listopada

  • Estonia – Łotwa 2:1
  • Litwa – Polska 2:4

Piątek, 11 listopada

  • Łotwa – Polska 0:9
  • Litwa – Estonia, godz. 18:00

Terminarz kolejnych spotkań

Sobota, 12 listopada

  • Polska – Estonia, godz. 11:30
  • Łotwa  – Litwa, godz. 15:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024