Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokej: Comarch Cracovia zdobyła Puchar Kontynentalny!

Comarch Cracovia vs GKS Katowice hokej

Comarch Cracovia vs GKS Katowice hokej

Pasy w świetnym stylu wywalczyły cenne trofeum i awansowały do Ligi Mistrzów. Dzisiaj pokonały gospodarzy turnieju finałowego Aalborg Pirates 4:0. Wczoraj krakowianie wygrali z kazachską Saryarka Karaganda 2:1. To pierwszy polski zespół w historii, który sięgnął po Puchar Kontynentalny.

W piątek, 4 marca podopieczni Rudolfa Rohaczka pokonali mocny zespół Saryarka Karaganda z Kazachstanu 2:1. Przez cały mecz hokeistów głośno dopingowała liczna grupa kibiców. Podobnie było w sobotę a hokeiści znowu nie zawiedli swoich fanów. Wicemistrzowie Danii rozpoczęli od ataków, ale w tym spotkaniu bramki zdobywali jedynie podopieczni Rudolfa Rohacka. W 7. minucie Collin Shirley wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem a 65 sekund później było już 2:0 po trafieniu Antona Zlobina. Na 3:0 podwyższył Dmitrii Ismagilov, a pod koniec spotkania, kiedy gospodarze grali bez bramkarza, Damian Kapica wpakował krążek do pustej bramki.

Comarch Cracovia jako pierwsza drużyna w historii zdobyła Puchar Kontynentalny. Ten sukces oznacza również, że Pasy awansowały do przyszłej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów.

Turniej Finałowy Pucharu Kontynentalnego

Piątek, 4 marca, Aalborg

  • Comarch Cracovia – Saryarka Karaganda 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Popitich 28, Gula 35 – Rachmanow 4

Sobota, 5 marca, Aalborg

  • Aalborg Pirates – Comarch Cracovia 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Shirley 8, Zlobin 9, Ismagilov 21, Kapica 59

Niedziela, 6 marca, Aalborg

  • Saryarka Karaganda (KAZ) – Aalborg Pirates (DEN), godz. 19:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author