Silesion.PL

serwis informacyjny

5. Ćwierćfinał play-off PHL: W czwartek poznamy pierwszych półfinalistów?

W czwartek poznamy pierwszych polfinalistow

W czwartek poznamy pierwszych polfinalistow

W czwartek, 10 marca, odbędą się dwa mecze ćwierćfinałowe Polskiej Hokej Ligi. Jeśli GKS Katowice i Re-Plast Unia Oświęcim wygrają swoje spotkania, awansują do półfinału.

Po przerwie hokeiści powracają do rywalizacji w fazie play-off. To była bardzo owocna przerwa, bo przedstawiciel PHL Comarch Cracovia wygrała w Danii Puchar Kontynentalny. W piątek, 4 marca podopieczni Rudolfa Rohacka pokonali mocny zespół Saryarka Karaganda z Kazachstanu 2:1, a w sobotę pewnie wygrali z duńskim Aalborg Pirates 4:0. Comarch Cracovia jako pierwsza polska drużyna w historii zdobyła Puchar Kontynentalny. Ten sukces oznacza również, że Pasy awansowały do przyszłej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów.

Liderów trzech

W PHL w rywalizacji do czterech zwycięstw GieKSa prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec 3-1, ale rywale stawiają faworytowi bardzo trudne warunki. Jedynie w pierwszym spotkaniu podopieczni Jacka Płachty wygrali pewnie 6:1. W meczu numer dwa w katowickiej „Satelicie” miejscowi kibice byli mocno zaskoczeni, bo goście prezentowali się lepiej i byli bardziej skuteczni. Zagłębie wygrało 3:2, a ostatnich sekundach hokeistów obu drużyn poniosły nerwy i na tafli doszło do bijatyki. W kolejnym starciu padło aż osiem bramek, Ślązacy wygrali 5:3, a ostatnie starcie zakończyło się w dogrywce rezultatem 4:3 dla GieKSy. W katowickiej drużynie błyszczą przede wszystkim reprezentanci Polski. W klasyfikacji kanadyjskiej play-off w czołowej szóstce jest aż trzech zawodników GKS. Prowadzi Bartosz Fraszko – 6 punktów (3 gole i 3 asysty) razem z Victorem Rollinem Carlssonem z Unii, trzecią pozycję zajmuje Grzegorz Pasiut – 6 pkt (2 gole i 4 asysty), a szóstą Patryk Krężołek – 5 pkt (3 gole i 2 asysty).

Unikać kar, wykorzystać przewagi

W drugim czwartkowym półfinale Re-Plast Unia Oświęcim zagra z Ciarko STS Sanok. Biało-niebiescy prowadzą 3-1, ale każde spotkanie jest bardzo wyrównane. Mecze są toczone w szybkim tempie i dostarczają kibicom sporo emocji. W pierwszym meczu było 2:1 dla Unii, w drugim 3:2. W trzeciej konfrontacji w Sanoku kibice głośno dziękowali hokeistom za dobry mecz i zasłużone zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem. Drużyna z Podkarpacia wygrała 4:2. W ostatnim starciu Unia pokonała sanoczan 5:2. Świetnie zaprezentował się Victor Rollin Carlsson, który zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty. W sumie Szwed w play-offach strzelił trzy gole i dorzucił tyle samo asyst. – Musimy wystrzegać się zbędnych kar oraz wykorzystywać grę w przewadze – zaznacza Radosław Sawicki z Ciarko STS Sanok

W piątek, 11 marca odbędą się pozostałe dwa spotkania ćwierćfinałowe: JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z KH Energa Toruń a Comarch Cracovia z GKS Tychy.

Terminarz 5. serii meczów ćwierćfinałów fazy play-off

Czwartek, 10 marca

  • GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec, godz. 18:30

Stan rywalizacji: 3-1

Transmisja: polskihokej.tv

  • Re-Plast Unia Oświęcim – Ciarko STS Sanok, godz. 19:00

Stan rywalizacji: 3-1

Transmisja: polskihokej.tv

Piątek, 11 marca

  • JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń, godz. 18:00

Stan rywalizacji 2-2

Transmisja: polskihokej.tv

  • Comarch Cracovia – GKS Tychy, godz. 19:00

Stan rywalizacji: 1-3

Transmisja: polskihokej.tv

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024