Silesion.PL

serwis informacyjny

Hojnisz-Staręga: Przed biegiem nie wiedziałyśmy czego się spodziewać

Sztafeta w składzie Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut wywalczyła trzynaste miejsce w biegu 4x6km na zakończenie pucharowego tygodnia zmagań w Ostersund.

MONIKA HOJNISZ-STARĘGA:

– Była to nasza pierwsza sztafeta w sezonie, na dodatek pierwsza w takim ustawieniu. Przed biegiem nie wiedziałyśmy czego się spodziewać. Trzynaste miejsce nie jest zadowalające.

– W sztafecie kluczowa jest pierwsza zmiana. Nie można stracić kontaktu z czołówką. Tymczasem Magda Gwizdoń miała problemy żołądkowe i to było powodem jej słabszej dyspozycji na trasie.

– Wiedziałam, że na swojej zmianie mam mocne biegowo zawodniczki. Starałam się równo rozłożyć siły i skupić się głównie na strzelaniu. Widziałam kątem oka, że rywalki pudłują. Chciałam to wykorzystać i z chłodną głową chyba mi się to udało.

Zobaczymy, co nas spotka w Hochfilzen, bo prognozy zamiast słońca przewidują śnieżyce. Czekają nas cztery dni wypoczynku, trzeba to dobrze wykorzystać, bo kolejny Puchar Świata to trzy starty pod rząd. Zmęczenie będzie się więc nakładało na siebie. Mam nadzieję, że będę zadowolona ze swojej postawy zarówno na trasie, jak i na strzelnicy. Chcę zbierać kolejne punkty tak by we Francji być pewna startu w biegu masowym.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023