Silesion.PL

serwis informacyjny

Groźby karalne na walnym zjeździe Polskiego Związku Hokeja na Lodzie?

Mirosław Minkina na antenie TV Interia opowiedział o wyjątkowo niekulturalnym zachowaniu Macieja Jachymiaka.

– Szefostwo związku łamie ustawy, które go obowiązują, a więc tę o stowarzyszeniach i sporcie. Zarząd sobie z tego drwi, podpierając się różnymi opiniami prawnymi. Obowiązujący statut zapewnia zarządowi bezkarność i nieusuwalność – podkreślał Maciej Jachymiak.

– To wszystko może się źle może skończyć. Jedynym wyjściem z sytuacji jest wprowadzenie przez ministra sportu kuratora, który rozpisze jak najszybciej nowe wybory w związku – stwierdził sekretarz Komisji Rewizyjnej PZHL.

Mirosław Minkina, obecny prezes hokejowej centrali i spółki Polska Hokej Liga, opowiedział o nagannym zachowaniu Jachymiaka z ostatniego Walnego Zjazdu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

– Nie chciałbym się odnosić do pana Jachymiaka, który na ostatnim Walnym Zjeździe zachował się bardzo niestosownie. Kierował groźby karalne, mówiąc jawnie „już nie żyjesz”. To są jego słowa, które znalazły się w protokole ze zgromadzenia – podkreślił Minkina.

– Zresztą to nie wszystko, bo uderzył też naszego prawnika Marka Pałusa w plecy, a następnie go zwyzywał. To jest pan, który zasiada obecnie w komisji rewizyjnej. Na jego temat nie będę się wypowiadał. Jego argumenty i zachowanie są wielce niestosowne. Uważam, że mija się on z prawdą i sprawa trafi do innych organów – wyjaśnił prezes PZHL.

 

– Mówiłem wówczas panowie wchodźcie, bo dwa miejsca są wolne. W tamtej sytuacji nikt się nie zgodził. Ja nie zamykam się, ale oczekuję wsparcia i współdziałania. Tymczasem w tak wąskim środowisku nie potrafimy się dogadać. Wygląda to trochę jak liberum veto – zakończył Minkina.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author