Silesion.PL

serwis informacyjny

GKS Katowice i Cracovia rozpoczynają grę w Hokejowej Lidze Mistrzów

GKS Katowice i Cracovia rozpoczynaja gre w Hokejowej Lidze Mistrzow

GKS Katowice i Cracovia rozpoczynaja gre w Hokejowej Lidze Mistrzow

Od czwartku do niedzieli dwie drużyny Polskiej Hokej Ligi rozegrają cztery mecze w Champions Hockey League. Już w czwartek, 1 września GieKSa zmierzy się na lodowisku Jantor ze szwedzkim Rögle BK, obrońcą trofeum, a dzień później Comarch Cracovia zagra z niemieckim Straubing Tigers.

GieKSa w świetnym stylu zwyciężyła w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2021/22. W finałach wygrała wszystkie cztery spotkania z Re-Plast Unią Oświęcim. GKS Katowice czekał na tytuł mistrzowski ponad pół wieku, bo ostatni raz katowiczanie zdobyli złoto w 1970 roku. W czwartek, 1 września klub zadebiutuje w Hokejowej Lidze Mistrzów.

Wielki zaszczyt

Mecz na lodowisku Jantor rozpocznie się o godz. 18:05, a rywalem polskiej drużyny będzie szwedzki Rogle Engelholm, który w poprzednim sezonie triumfował w Hokejowej Lidze Mistrzów. – Gra w tych rozgrywkach to dla nas wielki zaszczyt. Chcemy pokazać jak najlepsze sportowe widowisko i doskonale wiemy z kim zagramy. Nie sprzedamy tanio skóry – zapewnia trener GKS Jacek Płachta. Z kolei w sobotę mistrz Polski zagra u siebie ze szwajcarskim ZSC Lions – w przeszłości drużynę trenował Henryk Gruth. Trzecim rywalem grupowym będzie węgierskie Fehervar AV19. Na mecze na lodowisku Jantor kibiców będą dowoziły darmowe autobusy z centrum miasta, a widzowie do każdego biletu otrzymają okolicznościowy szalik meczowy.

Cracovia w piątek

W piątek, 2 września do rywalizacji w Champions Hockey League przystąpi Comarch Cracovia, która dostała się do tych prestiżowych rozgrywek dzięki zdobyciu Pucharu Kontynentalnego. Pierwszym rywalem Pasów będzie niemiecki Straubing Tigers, który debiutuje w CHL, a w niedzielę drużyna z Krakowa zmierzy się z zespołem Villach, sześciokrotnym mistrzem Austrii. Trzecim rywalem grupowym Cracovii jest Farjestadt Karlstad ze Szwecji. Kibice liczą, że Cracovia będzie liczyła się o awans do dalszej fazy. W poprzednim sezonie podopieczni Rudolfa Rohacka spisali się znakomicie w europejskich rozgrywkach, zdobywając Puchar Kontynentalny. W marcu tego roku w turnieju finałowym w duńskim Aalborgu polski zespół pokonał mistrza Kazachstanu Saryarkę Karaganda 2:1 oraz gospodarzy, drużynę Pirates 4:0.

Mecze Hokejowej Ligi Mistrzów będą transmitowane w Polsacie Sport.

Terminarz najbliższych meczów Hokejowej Ligi Mistrzów

  • Czwartek, 1 września

Lodowisko Jantor, GKS Katowice – Rögle BK (Szwecja), godz. 18:05

  • Piątek, 2 września

Lodowisko im. Adama “Rocha” Kowalskiego, Comarch Cracovia – Straubing Tigers (Niemcy), godz. 20:15

  • Sobota, 3 września

Lodowisko Jantor, GKS Katowice – ZSC Lions (Szwajcaria), godz. 18:00

  • Niedziela, 4 września

Lodowisko im. Adama “Rocha” Kowalskiego, Comarch Cracovia – EC Villach SV (Austria), godz. 20:20

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author