Zacięty mecz GKS Katowice ze szwedzką potęgą w Hokejowej Lidze Mistrzów

GKS Katowice – Rogle Angelholm 4 5 1

To był udany debiut GieKSy w Champions Hockey League. Na lodowisku Jantor mistrz Polski walczył jak równy z równym z Rogle Angelholm, obrońcą trofeum. Spotkanie zakończyło się minimalną porażką polskiej drużyny.

Premiera GKS Katowice w Lidze Mistrzów rozpoczęła się jak w filmach Hitchcocka, od trzęsienia ziemi. W 23. sekundzie gola zdobył zawodnik gości Tony Sund. Zaledwie 10 sekund później było 1:1 – kibiców uradował Kanadyjczyk Brandon Magee, który latem wzmocnił katowicki zespół. Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem 2:1, bo Grzegorz Pasiut w 6. minucie z bliska wpakował krążek do siatki po dobrym podaniu Bartosza Fraszko. Kibice byli w euforii. Mecz obserwował komplet widzów. Na spotkanie fanów dowoziły darmowe autobusy z centrum miasta, a widzowie do każdego biletu otrzymali okolicznościowy szalik meczowy.

Katowiczanie grali szybko i bardzo uważnie w obronie, świetnie spisywał się także John Murray. Bramkarz reprezentacji Polski długo murował bramkę. W 25. minucie po uderzeniu Pasiuta krążek odbił bramkarz Calle Clang, a w powietrzu dobił go Bartosz Fraszko. GieKSa wyszła na prowadzenie 3:1.

W trzeciej tercji Szwedzi byli jednak bardzo skuteczni. Tę odsłonę gry doświadczony zespół wygrał 4:1. Mimo bardzo dobrej postawy GKS nie dał rady zmienić wyniku spotkania. Rogle Angelholm wygrał 5:4.

Kolejne spotkanie mistrza Polski w CHL już w sobotę, o godz. 18:00 na Jantorze polski zespół zmierzy się ze szwajcarskim ZSC Lions. Wcześniej w piątek do obecnej edycji Ligi Mistrzów przystąpi Comarch Cracovia, która o godz. 20:15 zagra z niemieckim Straubing Tigers.

1. kolejka Hokejowej Ligi Mistrzów

• GKS Katowice – Rogle Angelholm 4:5 (2:1, 1:0, 1:4)

• Piątek, 2 września

Lodowisko im. Adama “Rocha” Kowalskiego, Comarch Cracovia – Straubing Tigers (Niemcy), godz. 20:15

• Sobota, 3 września

Lodowisko Jantor, GKS Katowice – ZSC Lions (Szwajcaria), godz. 18:00

• Niedziela, 4 września

Lodowisko im. Adama “Rocha” Kowalskiego, Comarch Cracovia – EC Villach SV (Austria), godz. 20:20