Silesion.PL

serwis informacyjny

Kanadyjski napastnik dołączył do hokejowego GKS-u Katowice

fot Youtube GieKSa TV.

fot Youtube GieKSa TV.

Do składu mistrzów Polski dołączył kanadyjski napastnik Brandon Magee.

Nowy zawodnik hokejowej GieKSy (28 lat, 175 cm wzrostu, 86 kg wagi) to pochodzący z Edmonton środkowy napastnik, który może grać także na prawym skrzydle. Do roku 2019 Magee występował przede wszystkim w ojczyźnie; w sezonie 2015/2016 reprezentował amerykańskie drużyny Idaho Steelheads i South Carolina Stingrays w East Coast Hockey League.

Trzy lata temu Brandon Magee doczekał się profesjonalnego kontraktu z chińskim klubem Kunlun Red Star występującym w lidze KHL, a także występów w lidze VHL w barwach KRS-BSU Beijing. Nowy kanadyjski gracz GieKSy spędził ostatni sezon w czeskiej Ekstralidze i zespole HC Komety Brno, a także w szkockim Fife Flyers występującym w EIHL.

Brandon to uniwersalny zawodnik mogący występować na każdej pozycji w ataku. Jego prawy uchwyt kija dodatkowo daje możliwość odpowiedniego ustawienia go podczas gry w przewadze. Magee spędził ostatni sezon w Europie, więc liczymy na jego szybką aklimatyzację i solidną pomoc w ofensywnych poczynaniach drużyny – powiedział dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Katowice Roch Bogłowski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author