Silesion.PL

serwis informacyjny

Kanadyjski napastnik dołączył do hokejowego GKS-u Katowice

fot Youtube/GieKSa TV.

fot Youtube/GieKSa TV.

Do składu mistrzów Polski dołączył kanadyjski napastnik Brandon Magee.

Nowy zawodnik hokejowej GieKSy (28 lat, 175 cm wzrostu, 86 kg wagi) to pochodzący z Edmonton środkowy napastnik, który może grać także na prawym skrzydle. Do roku 2019 Magee występował przede wszystkim w ojczyźnie; w sezonie 2015/2016 reprezentował amerykańskie drużyny Idaho Steelheads i South Carolina Stingrays w East Coast Hockey League.

Trzy lata temu Brandon Magee doczekał się profesjonalnego kontraktu z chińskim klubem Kunlun Red Star występującym w lidze KHL, a także występów w lidze VHL w barwach KRS-BSU Beijing. Nowy kanadyjski gracz GieKSy spędził ostatni sezon w czeskiej Ekstralidze i zespole HC Komety Brno, a także w szkockim Fife Flyers występującym w EIHL.

Brandon to uniwersalny zawodnik mogący występować na każdej pozycji w ataku. Jego prawy uchwyt kija dodatkowo daje możliwość odpowiedniego ustawienia go podczas gry w przewadze. Magee spędził ostatni sezon w Europie, więc liczymy na jego szybką aklimatyzację i solidną pomoc w ofensywnych poczynaniach drużyny – powiedział dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Katowice Roch Bogłowski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).