Silesion.PL

serwis informacyjny

Gerd Mueller nie żyje. Miał 75 lat

Gerd Mueller nie zyje. Mial 75 lat

Gerd Mueller nie zyje. Mial 75 lat

Niemiecka legenda piłki nożnej Gerd Müller zmarł w niedzielę wczesnym rankiem w wieku 75 lat. “Bomber der Nation” przeszedł do historii jako rekordzista Niemiec i reprezentacja Niemiec. Strzelił niewiarygodne 566 goli w 607 meczach dla FC Bayern Monachium i ustanowił bezprecedensowy rekord 365 goli w Bundeslidze, siedmiokrotnie zapewnił sobie również najlepszego strzelca. Był również królem strzelców mistrzostw świata w 1970 roku, podczas których zdobył 10 bramek.

W barwach Bayernu Monachium Mueller cztery razy sięgnął po mistrzostwo i Puchar Niemiec. Ponadto wraz z kolegami trzykrotnie wygrywał Puchar Europy. Indywidualnie największym osiągnięciem Gerda Müller było zdobycie “Złotej Piłki” w 1970 roku.

Herbert Hainer prezes Bayernu Monachium powiedział: „Dzisiaj jest smutny, czarny dzień dla FC Bayern i wszystkich jego fanów. Gerd Müller był największym napastnikiem, jaki kiedykolwiek istniał – i wspaniałą osobą, osobowością światowego futbolu. Jesteśmy zjednoczeni w głębokim smutku z jego żoną Uschi i jego rodziną. Bez Gerda Müllera FC Bayern nie byłby klubem, który wszyscy kochamy dzisiaj. Jego imię i pamięć o nim będą żyć wiecznie.

Oliver Kahn, dyrektor generalny FC Bayern: „Wiadomość o śmierci Gerda Müllera wpływa na nas wszystkich głęboko. Jest jedną z największych legend w historii FC Bayern, jego osiągnięcia nie mają sobie równych do dziś i na zawsze będą częścią wielkiej historii FC Bayern i całego niemieckiego futbolu. Jako zawodnik i jako osoba Gerd Müller jest jak nikt inny dla FC Bayern i jego rozwoju w jeden z największych klubów na świecie. Gerd pozostanie w naszych sercach na zawsze ”.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author