Silesion.PL

serwis informacyjny

Francuz Aurelien Nguiamba piłkarzem Jagiellonii Białystok

Francuz Aurelien Nguiamba pilkarzem Jagiellonii Bialystok

Francuz Aurelien Nguiamba pilkarzem Jagiellonii Bialystok

Jagiellonia Białystok pozyskała nowego zawodnika. Jest nim Francuz Aurelien Nguiamba, który został wypożyczony ze Spezii do końca bieżącego sezonu.

Świeżo pozyskany zawodnik to środkowy pomocnik. – Szukaliśmy do środka pola piłkarza, który może nas wzmocnić. Jest to chłopak w młodym wieku, bardzo zależy mu na graniu, stąd pomysł na wypożyczenie go ze Spezii, gdzie musiał mierzyć się z ogromną konkurencją, przez co jego szanse na granie były niewielkie. Liczymy, że pomoże nam w rundzie wiosennej, a my możemy mu zaoferować dużo większą szansę na regularną grę. Jest to wypożyczenie i musimy szukać rozwiązania już na przyszły sezon, ponieważ oczekiwania Spezii w sprawie transferu definitywnego są bardzo wysokie. Jestem przekonany, że Aurelien jako dobry zawodnik szybko skomponuje się w drużynę. Obserwowaliśmy go wnikliwie od dłuższego czasu. Widzieliśmy go także na żywo. Zasięgnęliśmy o nim opinii z wielu źródeł, w tym także od Bratka Drągowskiego. Chcieliśmy go prześwietlić nie tylko piłkarsko, ale także pod kątem osobowości. Aurelien jest z nami na zgrupowaniu w Belek, dobrze rozumie się z całą grupą. Uważamy, że jego przyjście będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu. – zaznacza Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Jagiellonii.

Z transferu zawodnika cieszy się także trener Maciej Stolarczyk. – Potrzebowaliśmy zawodnika do środka pola. Cieszę się, że Aurelien dołączył do nas. W Spezii był w pełnym cyklu treningowym, nie narzekał na żadne urazy, dlatego mamy gotowego piłkarza do treningu oraz do gry – podkreśla trener Maciej Stolarczyk.

Nguiamba ostatnie półtora roku spędził w występującej w Serie A Spezii. Na Półwyspie Apenińskim Francuz rozegrał trzy mecze na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Wcześniej był zawodnikiem Nancy, z którym grał na drugim poziomie rozgrywkowym we Francji.

Aurelien był także powoływany do młodzieżowych reprezentacji Francji. W 2018 roku reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Europy w kategorii wiekowej U-19, na których “Les Blues” dotarli do półfinału. Dwa lata wcześniej również z kadrą U-17 wystąpił w ME.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024