Silesion.PL

serwis informacyjny

Złote Buki 2022 przyznane. Za nami 15. edycja plebiscytu GKS Katowice

Zlote Buki 2022 przyznane. Za nami 15. edycja plebiscytu GKS Katowice

Zlote Buki 2022 przyznane. Za nami 15. edycja plebiscytu GKS Katowice

Najlepsi sportowcy wielosekcyjnego GKS-u Katowice zostali kolejny raz uhonorowani nagrodami. Poznaliśmy laureatów Złotych Buków za rok 2022.

Za nami 15. edycja Złotych Buków, czyli plebiscytu, w którym kibice GKS-u Katowice wskazali najlepszych zawodników poszczególnych sekcji. W tym roku nagrody wręczono w trakcie uroczystej gali, która po raz kolejny odbyła się w auli Akademii Śląskiej w Katowicach.

Z tego miejsca chciałbym w imieniu Prezydenta Miasta Katowice i społeczności miejskiej wyrazić wielkie uznanie dla GKS-u Katowice za zaangażowanie na polu sportowym.. Możemy być z Was dumni i jesteśmy za to wdzięczni. Zaangażowanie Katowic jako głównego właściciela Klubu jest bezprecedensowe na skalę kraju; wielu z nas nosi w sercu GKS, stąd też płyną do Was teraz szczere słowa uznania dla wszystkich sportowców. Wielkie słowa uznania należą się sekcji hokejowej, czekaliśmy 52 lata na coś wyjątkowego, czyli mistrzostwo Polski, do tego należą się jej wielkie gratulacje za występy na arenie międzynarodowej. Oby to zmotywowało naszych zawodników do walki o kolejne trofea. Budowa nowego stadionu miejskiego przebiega zgodnie z planem, oby jej tempo nie spadło i oby moglibyśmy cieszyć się nim jak najszybciej – powiedział wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun w przemówieniu poprzedzającym wręczanie nagród.

Rok 2022 z punktu widzenia sportowego był bardzo udany, wręcz był jednym z lepszych. W każdej sekcji nasi sportowcy odnosili sukcesy, ale to nie znaczy, że nie przechodzili oni przez momenty trudne i kryzysowe. Wszystkie te sytuacje kończyły się dobrze, dlatego gratuluję Wam wytrwałości i czerpania jak najwięcej dla siebie z dobrych chwil. Życzę wszystkim, aby trudności stawały się inspiracją do jeszcze bardziej wytężonej pracy, a chwile chwały były celebrowane, ale z pamięcią, że po nich przychodzą dni ciężkiej pracy – powiedział prezes GKS-u Katowice Marek Szczerbowski.

Jako pierwszy nagrodę odebrał Hokeista Roku, którym został po raz trzeci w swojej karierze kapitan drużyny Grzegorz Pasiut. Nagrodę wręczył wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Adam Fras. – Dziękuję za docenienie mojego wkładu w sukcesy całej drużyny, a także rodzinie i najbliższym. Statuetka cieszy tak samo mocno, jak wcześniejsze wyróżnienia w plebiscycie Złotych Buków – powiedział przedstawiciel drużyny Mistrzów Polski.

Tuż przed ogłoszeniem zwyciężczyni w kategorii Piłkarka Roku zaprezentowano materiał przedstawiający rozwój projektu Serduszko GieKSy, skierowanego dla dzieci w wieku przedszkolnym,a którego misją jest kształtowanie pozytywnych postaw młodych ludzi wobec kultury fizycznej, w tym sportu, oraz budowanie środowiska klubu sportowego GKS Katowice poprzez organizację zajęć z aktywności fizycznej dla dzieci z katowickich przedszkoli. Statuetkę Złotego Buka w tym roku otrzymała obrończyni Joanna Olszewska, jeden z filarów drużyny, która zakończyła rundę jesienną Ekstraligi kobiet na pozycji lidera. – Nasz sukces po rundzie jesiennej to praca całej drużyny i sztabu, któremu należą się brawa – powiedziała ze sceny piłkarka.

W kategorii Szachista Roku wyróżniono Monikę Soćko, która prezentowała w minionym roku najlepsza dyspozycję ze wszystkich szachistów WASKO Hetman GKS-u Katowice. W imieniu zawodniczki statuetkę odebrał Łukasz Turlej, sekretarza generalnego Światowej Federacji Szachowej FIDE. Siatkarzem Roku po raz trzeci z rzędu wybrano Jakuba Jarosza, kapitana zespołu GKS-u Katowice. Były reprezentant Polski był kluczowym graczem zespołu, który po raz pierwszy w historii siatkarskiej GieKSy awansował do ćwierćfinału PlusLigi. – W siatkówce nie da się wskazać jednego zawodnika, który zasługuje na laury. Każda akcja przechodzi przez wiele rąk, dlatego na statuetki zasługuje cały zespół – powiedział Jakub Jarosz po otrzymaniu statuetki z rąk prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Marcina Weinera.

Wielkie emocje tradycyjnie towarzyszyły kategorii Piłkarz Roku, w której w tym roku zwyciężył bramkarz Dawid Kudła. Tym samym stał się on drugim po Łukaszu Budziłku golkiperem GieKSy, który zdobył to trofeum. – Gratulacje dla wszystkich nominowanych! Dziękuję drużynie i sztabowi, bez Was nie stałbym na tej scenie, tworzymy wyjątkową szatnię. Największe podziękowania kieruję dla trenera Jarosława Salachny, to jest nasza wspólna nagroda za dobrą pracę – powiedział Kudła, któremu nagrodę wręczył legendarny trener i bramkarz GKS Katowice Franciszek Sput.

W trakcie gali odbyła się licytacja wyjątkowego rękodzieła – czerwonego, szklanego anioła – przekazanego przez Partnera Klubu, Dom Aniołów Stróżów. Zwycięzcami licytacji zostali po długiej i zaciętej walce piłkarze GieKSy! Za wydarzenie roku 2022 wielosekcyjnego GKS-u Katowice uznano mistrzostwo Polski hokeistów GKS Katowice, pierwsze po 52 latach przerwy. Przedstawiciele mistrzowskiej drużyny – dyrektor sekcji Roch Bogłowski, trener Jacek Płachta i Grzegorz Pasiut – odebrali wyróżnienie od wybitnych reprezentantów hokejowej GieKSy, Wojciecha i Andrzeja Tkaczów.

Żal tylko tego, że tak długo trzeba było czekać. Ale serce rośnie, że mamy drużynę licząca się w walce o medale – powiedział Andrzej Tkacz. – Warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia. To marzenie się spełniło, ale nie byłoby to możliwe przez pracy wszystkich osób w Klubie i bez wsparcia Miasta. Nie było łatwo wspiąć się na szczyt, utrzymanie na nim jest trudne, ale może zagwarantować kibicom, że zespół zostawi w najważniejszej fazie sezonu serce na lodzie – powiedział dyrektor Bogłowski.

Na sam koniec uroczyście wręczono Superbuka dla Janusza Jojko, legendarnego bramkarza GieKSy, zdobywcy dwóch Pucharów i Superpucharu Polski oraz najbardziej utytułowanego zawodnika w historii piłkarskiej drużyny GKS Katowice. – Cieszę się, że po mojej długoletniej karierze doczekałem się takiej nagrody. Na pewno pojawi się ona na honorowym miejscu w moim domu – mówił laureat Superbuka.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024