Silesion.PL

serwis informacyjny

Drugi hokejowy półfinał Pucharu Polski: Cracovia wygrywa z Unią w karnych

Drugi hokejowy polfinal Pucharu Polsk Cracovia wygrywa z Unia w karnych

Drugi hokejowy polfinal Pucharu Polsk Cracovia wygrywa z Unia w karnych

W drugim półfinale Turnieju Finałowego Pucharu Polski Comarch Cracovia pokonała Re-Plast Unię Oświęcim po bardzo udanej serii rzutów karnych. We wtorek Pasy zmierzą się w finale z KH Energa Toruń, który wcześniej wygrał z GKS Katowice.

W pierwszej tercji sporo było walki, ale bramki nie padły. Minęło zaledwie 30 sekund drugiej tercji a kibice Unii radowali się z bramki. Kapitan Krystian Dziubiński świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Pasy szybko otrząsnęły się i zaczęły atakować. Dwukrotnie sytuacje podbramkowe wykorzystał Dmitrii Ismagilov. Zanim Rosjanin trafił po raz drugi, oświęcimianin Teddy Da Costa nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się idealnie dla Biało-niebieskich, którzy w ciągu 44 sekund zdobyli dwie bramki. Gole strzelili Victor Rollin Carlsson i Aleksandr Streltsov. Pod koniec trzeciej tercji wyrównał Colin Shirley, trafiając do pustej bramki. Dogrywka nie przyniosła rezultatu. Rzuty karne perfekcyjnie wykonywali krakowianie, którzy trzykrotnie trafili do siatki, a Unia tylko raz.

Wcześniej, w pierwszym półfinale KH Energa Toruń po kapitalnym widowisku pokonał GKS Katowice 5:4.

Jutro o godz. 20:15 rozpocznie się mecz finałowy Comarch Cracovia – KH Energa. Spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport.

Terminarz i wyniki Pucharu Polski 

27 grudnia, poniedziałek 

Półfinały 

  • GKS Katowice – KH Energa Toruń 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Wronka 3, Fraszko 17, Wronka 24, Wanacki 43 – M. Kalinowski 16, Arrak 22, Limma 38, K. Kalinowski 41, 54.

  • Re-Plast Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 3:4 w karnych (0:0, 1:2, 2:1, d. 0:0, k. 0:1)

Dziubiński 21, Carlsson 42, A. Streltsov 43 – Ismagilov 30, 32, Shirley 58, Ismagilov 65

28 grudnia, wtorek

  • Finał, godz. 20:15

Comarch Cracovia – KH Energa Toruń

Mecz będzie transmitowany w TVP Sport

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023