Pierwszy hokejowy półfinał Pucharu Polski: Awans KH Energa Toruń!

Pierwszy hokejowy polfinal Pucharu Polski Awans KH Energa Torun

W poniedziałek, 27 grudnia na lodowisku w Bytomiu rozpoczął się Turniej Finałowy Pucharu Polski. W pierwszym półfinale KH Energa Toruń po kapitalnym widowisku pokonał GKS Katowice 5:4.

Specjalne koszulki i głośny doping

Katowiczanie zagrali w specjalnych koszulkach z hasłem „Wujek’81”, poświęconych pamięci górnikom, którzy zginęli podczas pacyfikacji kopalni Wujek w 1981 roku. GieKSa rozpoczęła z dużym animuszem. Od pierwszych sekund zawodnicy ruszyli do ataku mocno dopingowani przez kibiców. Do Bytomia przyjechało około 600 kibiców GieKSy, którzy przez całe spotkanie wspierali dopingiem hokeistów z Katowic.

Skuteczna gra w… osłabieniu

Świetnie spisywał się Patryk Wronki. Reprezentant Polski pierwszego gola strzelił już w 3. minucie. Kalle Valtola mocno uderzył, Wronka zmienił kierunek lotu krążka i guma wpadła do bramki. Torunianie pokazali, że potrafią świetnie grać w… osłabieniu. Ich kontry były zabójcze. W 16. minucie Michał Kalinowski zaskoczył bramkarza po szybkim rajdzie. Reakcja GieKSy była błyskawiczna. Bartosz Fraszko popisał się indywidualną akcją, krążek po jego uderzeniu odbił się od bramkarza Conrada Moldera i wtoczył się do bramki. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:1.

Początek 2. tercji należał do KH Energa, po błędzie Hudsona dobrze dysponowany w tym spotkaniu Robert Arrak przejął krążek i pokonał Johna Murray’a. Toruński zespół grał wtedy w osłabieniu. W 24. minucie znowu na listę strzelców wpisał się Wronka, który z bliska uderzył w okienko. Wyrównanie padło po bramce Limmy.

Dwa gole kapitana

Trzecia tercja również była bardzo emocjonująca. Kapitan Kamil Kalinowski już w 12. sekundzie ucieszył toruńskich kibiców, GieKSa odpowiedziała bramką Jakuba Wanackiego, ale w 54. minucie drużyna z Torunia zademonstrowała kolejną zabójczą kontrę i znowu autorem gola był Kamil Kalinowski. Katowiczanie próbowali doprowadzić do wyrównania, pod koniec tercji trener Jacek Płachta wycofał bramkarza, ale mądrze grający zawodnicy z grodu Kopernika nie dali się zaskoczyć.

O godz. 20 rozpocznie się drugi mecz półfinałowy, w którym Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się z Comarch Cracovią.