Driftingowe Mistrzostwa Polski wracają do Katowic! Lotnisko Muchowiec ponownie areną emocji

Już w dniach 19–20 lipca Katowice zamienią się w polską stolicę driftingu. Driftingowe Mistrzostwa Polski (DMP) ponownie zawitają na Lotnisko Muchowiec, oferując fanom motoryzacji niezwykłe widowisko, którego nie można przegapić. To nie tylko rywalizacja czołowych kierowców z całej Europy, ale też okazja do spędzenia weekendu w wyjątkowej atmosferze pełnej adrenaliny, ryku silników i zapachu palonej gumy.
To kolejne potwierdzenie, że Katowice stają się areną ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych, nie tylko na skalę krajową, ale i międzynarodową. Prezydent miasta Marcin Krupa nie kryje dumy z faktu, że miasto może ponownie gościć najlepszych drifterów kontynentu:
— Już w lipcu fani sportów motorowych będą mieli wyjątkową okazję, by zobaczyć na żywo rywalizację czołowych kierowców w ramach Driftingowych Mistrzostw Polski. Drifting to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin motorsportu, a jego dynamiczna, pełna emocji forma rywalizacji bez wątpienia przyciąga coraz szersze grono fanów — podkreśla Krupa.
Motorsport bliżej ludzi
Ubiegłoroczna edycja DMP w Katowicach okazała się wielkim sukcesem — niemal 15 tysięcy kibiców zgromadziło się wokół toru, by śledzić zmagania zawodników i korzystać z licznych atrakcji towarzyszących wydarzeniu. Tak będzie i w tym roku. Zmaganiom blisko 70 zawodników z 15 krajów towarzyszyć będzie między innymi Car Show, prezentacja ponad 100 unikatowych samochodów, a także Street Food Zone, Strefa Partnerów i niezwykle popularna atrakcja – Drift Taxi, czyli możliwość przejażdżki w roli pasażera z profesjonalnym kierowcą driftowym.
— Katowice przywitały nas niezwykle ciepło, a tak liczna publiczność dodała wydarzeniu niesamowitej energii. Nie możemy się doczekać powrotu do stolicy Śląska! — mówi Kuba Przygoński, wielokrotny mistrz Polski w driftingu i jeden z organizatorów wydarzenia.
Rywalizacja na najwyższym poziomie
Tor na Lotnisku Muchowiec to przestrzeń idealna do organizacji imprezy tej rangi. Kibice będą mogli z bliska zobaczyć, jak wyglądają zawody w jednej z najbardziej spektakularnych odmian motorsportu. Samochody o mocy od 700 do ponad 1000 KM, mknące bokiem w dymie opon, rywalizujące w parach o jak najlepszą linię, kąt i styl — to wszystko będzie na wyciągnięcie ręki. Dzięki bliskości toru, widzowie będą mogli poczuć na własnej skórze prędkość, wibracje i pełną moc tej dyscypliny.
Wydarzenie dla całej rodziny
Driftingowe Mistrzostwa Polski w Katowicach to propozycja nie tylko dla zagorzałych fanów motoryzacji. To impreza, która łączy pokolenia i daje okazję do wspólnego, emocjonującego spędzenia czasu. Dzieci, młodzież i dorośli znajdą tu coś dla siebie — od niesamowitych pokazów jazdy, przez food trucki, po możliwość zrobienia sobie zdjęcia z autem czy kierowcą.

Bilety na wydarzenie są już dostępne na platformie ebilet.pl. Szczegółowy harmonogram, aktualna klasyfikacja generalna i więcej informacji znajduje się na stronie: www.driftingowemistrzostwapolski.pl.
Katowice i Driftingowe Mistrzostwa Polski to połączenie, które zdążyło już zapisać się w kalendarzu letnich wydarzeń sportowych jako jedno z najbardziej ekscytujących. W lipcu 2025 roku będzie jeszcze głośniej, jeszcze szybciej i jeszcze bardziej widowiskowo.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).