Silesion.PL

serwis informacyjny

Piesza w ostatniej chwili uniknęła potrącenia “wiślance” w Mikołowie.

Policjanci z mikołowskiej komendy prowadzą obecnie dochodzenie w związku z niebezpiecznym zdarzeniem, które miało miejsce na krajowej “wiślance” w Mikołowie. Incydent ten stanowi przypomnienie o ważności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach, zarówno dla kierowców, jak i pieszych.

Do wyjątkowo groźnego incydentu doszło w poniedziałek, 11 września, około godziny 19.00, na DK 81, kierując się w stronę Żor. Na nagraniu, które trafiło w ręce policji, widzimy sytuację, w której samochód jadący prawym pasem zatrzymuje się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, aby przepuścić dwóch pieszych prowadzących swoje rowery. Jednakże w pewnym momencie, mężczyzna w samochodzie krzyczy do kobiety na przejściu, ostrzegając ją przed nadjeżdżającym Oplem jadącym lewym pasem.

Dzięki szybkiej reakcji pieszej, która w ostatniej chwili wycofała się, udało się uniknąć tragicznego potrącenia. Niestety, takie sytuacje przypominają nam o tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności na drogach, zwłaszcza w okolicach oznakowanych przejść dla pieszych.

Zasada zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych jest jedną z kluczowych zasad ruchu drogowego, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. Nawet najmniejsza nieuwaga może prowadzić do poważnych i tragicznych w skutkach sytuacji. Incydent na DK 81 w Mikołowie mógł zakończyć się tragedią, dlatego apelujemy zarówno do kierowców, jak i pieszych o respektowanie obowiązujących przepisów, wzmożoną czujność oraz szczególną uwagę w rejonach oznakowanych przejść

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *