Silesion.PL

serwis informacyjny

Chaos organizacyjny i protest Polaków na Mistrzostwach Europy szczypiornistów.

Pilka reczna hand ball

Pilka reczna hand ball

Reprezntacja Polski w piłce ręcznej swój pierwszy mecz na Euro rozegra w piątek 14 stycznia. Jednak zamiast skoncentrować się na grze, kadra Polski przechodzi kolejne testy w związku z zakażeniami koronawirusem.

Przed mistrzostwami w wyniku przeprowadzonych testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród zawodników i sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski odnotowano dwa wyniki pozytywne, które uzyskali Rafał Przybylski i Dawid Dawydzik. W związku z tym zawodnicy zostali poddani izolacji i nie wezmą udziału w rozpoczynających się Mistrzostwach Europy. Dzięki zachowaniu wszelkich procedur sanitarno-epidemiologicznych oraz restrykcyjnych wytycznych przygotowanych przez ZPRP, pozytywny wynik testu nie miał wpływu na resztę zespołu, który wyleciał dziś do Bratysławy. Kolejny test zgodnie z procedurą EHF po przylocie na Słowacje.

 Sytuacja nie wygląda fajnie. Czekamy na wyniki kolejnych testów, które zaserwowano nam rano – powiedział w czwartek Damian Drobik, dyrektor sportowy ZPRP – Wystosowaliśmy oficjalne pismo do organizatorów, opisując historię chaosu związanego z testami, ale też chaosu, który wkradł się po zdiagnozowaniu koronawirusa w zespole i podejścia do nas. Wczoraj wieczorem mogliśmy wyjść i zjeść kolację, a dziś rano zostaliśmy poczęstowani zimnym śniadaniem w hallu na naszym piętrze – dodał Drobik.

Dyrektor sportowy ZPRP wspomniał też o tym, że przez całe zamieszanie kadra nie miała okazji trenować w hali. Zajęcia odbyły się w sali konferencyjnej. – Zostaliśmy sprowadzeni do parteru. Ale szybko się podnosimy. Nie tracimy z oczu celu, po który tu przyjechaliśmy. […] Mistrzostwa przed nami. Nie możemy tracić koncentracji. Liczymy na to, że to koniec przygód – dodał.

Zmagania Biało- Czerwonych będzie można śledzić na kanale Eurosport, w aplikacji mobilnej Eurosport Player jak również w ogólnodostępnej naziemnej telewizji cyfrowej Metro. Transmisja meczu Austria- Polska o godz. 20.30.

 1. Adam Morawski – SPR Wisła Płock S.A
 2. Ariel Pietrasik – TSV St. Otmar St. Gallen (SUI)
 3. Arkadiusz Moryto– KS Vive Handball Kielce S.A
 4. Bartłomiej Bis – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
 5. Damian Przytuła – Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A
 6. Jan Czuwara – HC Vardar 1961 (MKD)
 7. Kacper Adamski – MKS Kalisz Sp. z o.o
 8. Kamil Syprzak – Paris Saint Germain (FRA)
 9. Maciej Gębala – SC DHfK Lipsk (GER)
 10. Maciej Pilitowski – MKS Kalisz Sp. z o.o
 11. Mateusz Kornecki– KS Vive Handball Kielce S.A
 12. Michał Daszek – SPR Wisła Płock S.A
 13. Michał Olejniczak– KS Handball Vive Kielce S.A
 14. Patryk Walczak – HC Vardar 1961 (MKD)
 15. Piotr Chrapkowski – S.C. Magdeburg (GER)
 16. Piotr Jędraszczyk – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski S.A
 17. Przemysław Krajewski – SPR Wisła Płock S.A
 18. Szymon Sićko – KS Vive Handball Kielce S.A

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author