Silesion.PL

serwis informacyjny

Archiwalne nagrania Parku Śląski w Chorzowie i Katowic z 1954 oraz 1977 roku

Archwialne nagrania Parku Slaski w Chorzowie i Katowic z 1954 oraz 1977 roku

Archwialne nagrania Parku Slaski w Chorzowie i Katowic z 1954 oraz 1977 roku

Kanał Hist_PL kolejny raz zaskoczył swoich widzów i zamieścił w serwisie YouTube amatorski film, przedstawiający archwialne nagrania Parku Śląski w Chorzowie i Katowic z 1954 oraz 1977 roku. Na początku marca 2022 r., na kanale Hist_PL zaprezentowano Katowice w 1974 roku na kolorowym filmie.

Pod najnowszym filmie kanału zamieszczono opis: “Unikatowe nagranie przedstawiające Park Śląski w Chorzowie w latach 50. XX wieku (1954 rok) oraz kilka ujęć ścisłego centrum Katowic 20 lat później – w 1977 roku. Film rozpoczyna się ujęciami z Chorzowa (wówczas to chyba był teren Stalinogrodu), wykonanymi w obecnym Parku Śląskim – parku miejskim w Chorzowie, którego pełna nazwa to Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka. Począwszy od 1:04 (minuty filmu) widzimy ujęcia Katowic z 1977 roku. Widać ujęcia katowickiego spodka, wieżowca DOKP oraz pomnika Powstańców Śląskich oraz wykonanych z parku o tej samej nazwie. Następnie widzimy ujęcia Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego oraz ścisłego centrum Katowic wraz z okolicami Rynku.

Zachęcamy do subsrybowania kanału Hist_PL, na którym znajduje się wiele starych, historycznych oraz unikalnych materiałow filmowych, przedstawiających w większości polskie miasta, głównie pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Większość starych filmów, które możemy zobaczyć n tym kanale, są to unikalne nagrania polskich miast, które udało się odkopać w czeluściach zbiorów bibliotek i archiwów z całego świata.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author