Silesion.PL

serwis informacyjny

Andriej Gusow, trener hokejowej reprezentacji Polski U18: Wygrać to wspaniałe uczucie

Andriej Gusow trener reprezentacji Polski U18 Wygrac to wspaniale uczucie

Andriej Gusow trener reprezentacji Polski U18 Wygrac to wspaniale uczucie

W środę, 20 lipca Polski Związek Hokeja na Lodzie wybrał na trenera Kadry Narodowej U18 Andrieja Gusowa, który osiągał sukcesy z młodzieżowymi reprezentacjami Białorusi. – Doświadczyłem zwycięstw jako hokeista i jako trener. To wspaniałe uczucie i chcę dalej je przeżywać – mówi.

W przeszłości Gusow osiągał sukcesy z zespołami młodzieżowymi Białorusi. – Z białoruską kadrą U18 dwukrotnie awansowałem do Mistrzostw Świata grupy A. Pierwszy raz jako asystent trenera, a później, kiedy byłem już głównym szkoleniowcem. Z kadrą U20 byłem bardzo bliski awansu, ale w decydującym meczu przegraliśmy ze Szwajcarią 1:2 – mówi Gusow, który przez większość swojej kariery prowadził seniorskie drużyny. Był asystentem trenera kadry seniorów Białorusi, a w latach 2017-2020 trenerem GKS Tychy i w latach 2020-2022 Podhala Nowy Targ. Trzykrotnie doprowadził tyski zespół do triumfu w Polskiej Hokej Lidze.

Zaproszenie do Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Jakie są największe różnice w pracy z seniorami a młodzieżą? – W przypadku młodych zawodników trzeba być bardziej cierpliwym i podejść do nich z wyrozumiałością. Wiadomo, że chłopcy nie grają jeszcze odpowiedzialnie, zaliczają błędy, jakich w seniorskim hokeju nie można popełniać. Dlatego też w rozgrywkach juniorskich często mamy wysokie wyniki, pada tyle bramek – odpowiada nowy trener reprezentacji U18, który pracować będzie w SMS PZHL. – Mam nadzieję, że wszyscy najlepsi polscy młodzi zawodnicy będą przyjeżdżać do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. SMS w Katowicach dysponuje dobrą bazą. Młodzież ma tutaj bardzo dobre warunki do treningów pod fachowym okiem – zaznacza Gusow.

Pomoc w rozwoju hokeja

Pierwsze zgrupowanie kadry U18 pod okiem nowego trenera jest zaplanowane pod koniec sierpnia. Drużyna ma także wziąć udział w turnieju w Budapeszcie. Przygotowywane są kolejne zgrupowania i turnieje. W przyszłym roku reprezentacja U18 zagra w Mistrzostwach Świata Dywizji IB w słoweńskim Bledzie. Turniej odbędzie się w dniach 10-16 kwietnia, a rywalami Biało-Czerwonych będą Słowenia, Włochy, Austria, Korea Południowa i Estonia. – Od lat pracuję w hokeju i mój cel jest oczywisty, czyli zwycięstwa. Każdy hokeista, kiedy wychodzi na taflę, chce wygrać. Doświadczyłem zwycięstw jako hokeista i jako trener. To wspaniałe uczucie i chcę dalej je przeżywać. Pomogę w rozwoju polskiego hokeja – mówi szkoleniowiec, który od dłuższego czasu stara się o polski paszport. – Czekam cierpliwie, od dekad jestem związany z Polską, mam tutaj mnóstwo znajomych oraz związanych z Polską dużo wspomnień – dodaje na koniec.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author