Silesion.PL

serwis informacyjny

Albert Żerkowski piłkarzem Warty Poznań

Albert Zerkowski pilkarzem Warty Poznan

Albert Zerkowski pilkarzem Warty Poznan

Umową do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy związał się z Wartą Poznań wychowanek Klubu, Albert Żerkowski.

Gram w Warcie Poznań od 13. roku życia i wiele jej zawdzięczam. Dużo się w tym czasie nauczyłem, zarówno w grupach młodzieżowych, jak i w ostatnim sezonie, jako zawodnik drugiej drużyny w rozgrywkach IV ligi – mówi Albert Żerkowski. – Trenowałem już z pierwszym zespołem, więc wiem, co to znaczy i ile pracy jeszcze mnie czeka. Cieszę się, że dostałem szansę i zostaję w Klubie na kolejne lata. Podpisałem swój pierwszy kontrakt i mam nadzieję na liczne sukcesy w przyszłości.

Albert Żerkowski trafił do Warty Poznań z Lidera Swarzędz w 2016 roku. Dopiero we wrześniu skończy 18 lat. Jest środkowym obrońcą.

Kontrakt Alberta to pokłosie jego występów w drużynie rezerw, gdzie zaprezentował się na tyle obiecująco, że już w połowie sezonu został zaproszony na treningi zespołu seniorów. Gra na środku obrony i na pewno wyróżnia się dobrymi warunkami fizycznymi – mówi dyrektor sportowy „Zielonych”, Robert Graf. – Teraz Albert zostanie włączony do kadry pierwszego zespołu, będzie trenował  będzie trenował pod okiem sztabu trenera Piotra Tworka po to, żeby podnosić swoje umiejętności. Jednocześnie szkoleniowcy będą mogli na bieżąco monitorować jego rozwój. Jeśli chodzi o mecze ligowe, to będzie zasilał zespół Warty Poznań w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-18.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author