Silesion.PL

serwis informacyjny

Agnieszka Cyl nowym dyrektorem sportowym PZBiath

Agnieszka Cyl nowym dyrektorem sportowym PZBiath

Agnieszka Cyl nowym dyrektorem sportowym PZBiath

Zarząd Polskiego Związku Biathlonu zatwierdził kandydaturę Agnieszki Cyl na stanowisko dyrektora sportowego. 38-latka zastąpi Justynę Kowalczyk-Tekieli, która zrezygnowała z tej funkcji w październiku.

Dyrektor sportowy PZBiath odpowiada za organizację pracy pionu szkoleniowego, koordynowanie kadr narodowych, współpracę z klubami i Szkołami Mistrzostwa Sportowego, a także za reprezentowanie interesów środowiska biathlonowego wobec instytucji państwowych i międzynarodowych. Polski Związek Biathlonu w listopadzie ogłosił konkurs na to stanowisko, komisja konkursowa po przeprowadzeniu wszystkich etapów rekrutacji zarekomendowała zarządowi związku wybór Agnieszki Cyl. 38-letnia była reprezentantka Polski w biathlonie obejmie swoją funkcję z dniem 1 stycznia 2023 roku.

– Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono. Zdaje sobie sprawę jak ogromne wyzwanie stoi przede mną, ale jestem jednocześnie pewna, że udźwignę powierzone mi zadania – powiedziała Cyl.

Cyl to była reprezentantka Polski w biathlonie. Jej największym sukcesem było siódme miejsce w biegu na 15km na igrzyskach olimpijskich w Vancovuer. Rok później podczas zawodów Pucharu Świata w Presque Isle wywalczyła szóstą lokatę w sprincie. Na swoim koncie ma jedno pucharowe podium – w grudniu 2008 roku w Hochfilzen wraz z koleżankami zajęła trzecie miejsce w sztafecie. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2013 roku rozpoczęła pracę trenerską w klubie UKS Biathlon Chorzów założonym przez jej męża Michała. Wiosną 2021 roku została asystentką trenera pierwszej reprezentacji, w tej roli uczestniczyła w igrzyskach w Pekinie. Po wyborach nowych władz Polskiego Związku Biathlonu objęła funkcję wiceprezesa ds. sportowych, którą pełniła do 28 grudnia 2022 roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024