Silesion.PL

serwis informacyjny

Agnieszka Cyl nowym dyrektorem sportowym PZBiath

Zarząd Polskiego Związku Biathlonu zatwierdził kandydaturę Agnieszki Cyl na stanowisko dyrektora sportowego. 38-latka zastąpi Justynę Kowalczyk-Tekieli, która zrezygnowała z tej funkcji w październiku.

Dyrektor sportowy PZBiath odpowiada za organizację pracy pionu szkoleniowego, koordynowanie kadr narodowych, współpracę z klubami i Szkołami Mistrzostwa Sportowego, a także za reprezentowanie interesów środowiska biathlonowego wobec instytucji państwowych i międzynarodowych. Polski Związek Biathlonu w listopadzie ogłosił konkurs na to stanowisko, komisja konkursowa po przeprowadzeniu wszystkich etapów rekrutacji zarekomendowała zarządowi związku wybór Agnieszki Cyl. 38-letnia była reprezentantka Polski w biathlonie obejmie swoją funkcję z dniem 1 stycznia 2023 roku.

– Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono. Zdaje sobie sprawę jak ogromne wyzwanie stoi przede mną, ale jestem jednocześnie pewna, że udźwignę powierzone mi zadania – powiedziała Cyl.

Cyl to była reprezentantka Polski w biathlonie. Jej największym sukcesem było siódme miejsce w biegu na 15km na igrzyskach olimpijskich w Vancovuer. Rok później podczas zawodów Pucharu Świata w Presque Isle wywalczyła szóstą lokatę w sprincie. Na swoim koncie ma jedno pucharowe podium – w grudniu 2008 roku w Hochfilzen wraz z koleżankami zajęła trzecie miejsce w sztafecie. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2013 roku rozpoczęła pracę trenerską w klubie UKS Biathlon Chorzów założonym przez jej męża Michała. Wiosną 2021 roku została asystentką trenera pierwszej reprezentacji, w tej roli uczestniczyła w igrzyskach w Pekinie. Po wyborach nowych władz Polskiego Związku Biathlonu objęła funkcję wiceprezesa ds. sportowych, którą pełniła do 28 grudnia 2022 roku.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

5 1 Głosowanie
Ocena artykułu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Prosimy o komentarz.x