Silesion.PL

serwis informacyjny

Adrian Kostrzewski na dłużej w Górniku Łęczna

Adrian Kostrzewski na dłużej w Górniku Łęczna. Pochodzący z podwarszawskich Zielonek golkiper przedłużył kontrakt z zielono-czarnymi do czerwca 2022.

22-letni bramkarz zaczynał karierę w Naprzodzie Zielonki. Później grał m.in. w UKS SMS-ie Łódź i Włókniarzu Konstantynów Łódzki. W lutym 2019 Kostrzewski przeniósł się do Łęcznej z Elbląga, gdzie występował w tamtejszej Concordii.

– Adrian to bardzo perspektywiczny, młody chłopak, którego ściągamy do Górnika pod kątem rywalizacji z naszym wychowankiem Patrykiem Rojkiem. Im obu przyda się zdrowa rywalizacja, która pozwoli podnieść każdemu z nich swoje umiejętności. To powinno przełożyć się poziom naszych bramkarzy – mówił wówczas Przemysław Norko, trener bramkarzy w sztabie Franciszka Smudy.

Młody golkiper cierpliwie czekał na swoją szansę. Zadebiutował w Górniku 31 marca 2019 roku. Zielono-Czarni zremisowali wtedy bezbramkowo z Widzewem. Od tamtej pory Kostrzewski bronił 29 meczach Górników. Aż w 12 zachował czyste konto.

– Cieszę się, że Adrian zostaje z nami na dłużej – mówi trener Sergiusz Prusak. – Teraz mamy trzech solidnych bramkarzy. Jestem pewny, że Kostrzewski rozwinie się przy doświadczonym Gostomskim. Na dłuższej umowie Adriana zyska też młody Kuba Nowaczek, który może obserwować starszego kolegę na treningach – dodaje.

– Jestem zadowolony z tego, jak potoczyły się sprawy. Półtora roku temu byłem w IV lidze, a dziś jestem w I. Miałem swój wkład w awans mówi Kostrzewski. – W Górniku mam możliwość rozwoju pod okiem świetnego sztabu. Rywalizacja z Maćkiem Gostomskim, który jest doświadczonym bramkarzem, mobilizuje mnie do ciężkiej pracy.

– Jak zmieniłem się przez te półtora roku? Zdecydowanie jestem lepszym bramkarzem. Do tego udało się spełnić jedno z moich małych marzeń. Jako chłopak z okolic Warszawy zawsze chciałem zagrać przeciwko Legii – dodaje.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024