Silesion.PL

serwis informacyjny

Adam Ratajczyk piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin

18-letni Adam Ratajczyk został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. Skrzydłowy związał się z Zagłębiem Lubin 4-letnim kontraktem.

Adam Ratajczyk swoją karierę rozpoczynał w zespole Znicza Pruszków. Utalentowany piłkarz występował w juniorskich drużynach pruszkowskiego klubu przez siedem lat, po czym został pozyskany przez łódzki ŁKS. Rundę jesienną sezonu 2018/19 spędził w rezerwach „Rycerzy Wiosny”, natomiast w lutym 2019 roku Adam został włączony do pierwszego zespołu, z którym wywalczył awans do Ekstraklasy.

Na najwyższym szczeblu ligowym młodzieżowy reprezentant Polski był jednym z wyróżniających się graczy ŁKS-u, szczególnie w rundzie wiosennej, gdy na stałe wywalczył miejsce w wyjściowej jedenastce. Ratajczyk uzbierał łącznie 18 występów w PKO Ekstraklasie, a także raz wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z „Miedziowymi”. Młody zawodnik rozpoczął obecny sezon w podstawowym składzie łodzian, notując występy we wszystkich czterech dotychczasowych kolejkach pierwszoligowych rozgrywek, dokładając do tego również jedną asystę.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024